Akwarium czy warto je wykonać na zamówienie?

Coraz częściej jesteśmy zmęczeni i zestresowani codziennymi obowiązkami. Dlatego idealnym rozwiązaniem, które ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie okazuj się zakup akwarium. Obserwacja podwodnego świata koi nasze nerwy i nas uspokaja.

 

akwarium - zabudowy szklane na zamówienie


Jednak czy akwarium lepiej kupić w sklepie czy wykonać je na zamówienie?

Akwaria dostępne w sklepach nie zawsze spełniają nasze wymagania. Są one wykonane ze szkła standardowego, o lekko zielonkawym zabarwieniu, które nie prezentuje się już tak dobrze. Są one standardowych wymiarów, do które musimy się dopasować.

Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie takiego akwarium na nasze indywidualne zamówienie. Doskonałym wyborem dla naszego akwarium będzie szkło OptiWhite.

A dlaczego ten rodzaj szkła?


Szkło OptiWhite cechuje się niezwykłą przezroczystością. Jest to całkowicie odbarwione szkło, uzyskiwane poprzez obniżenie zawartości żelaza w masie szklanej oraz posiada 100% współczynnik przepuszczania światłą. Jest również bardzo łatwe w czyszczeniu oraz idealnie oddaje barwy. Nasz wodny świat doskonale prezentuje się w takim akwarium gdyż mamy wrażenie ze szkła nie ma, dzięki czemu podkreślimy naturalne barwy naszych rybek czy roślin. Warto zwrócić również uwagę na krawędzie w akwariach OptiWhite, które są dodatkowo szlifowane.

Inny rodzajem szkła które jest znacznie lepsze od standardowego, ale nie tak doskonałe jak  OptiWhite jest szkło typu Guardian. Szkło typu Gurdian charakteryzuje się mniejszą przepuszczalnością od szkła OptiWhite ale większą od szkła standardowego. Cechuje go zabarwienie o kolorze niebieskim.

 

przykład zabudowy szklanej


Na jakie szkło się zdecydować?

Wybór szkła do naszego akwarium powinien być już pozostawiony indywidualnym preferencjom akwarysty.  Różnica między szkłem Gurdian a OptiWhite jest bardzo mała. Jednak wszystko zależy od tego jak nasz zbiornik wodny będzie zaaranżowany - czy będzie bardzo kolorowy czy utrzymany w stonowanych kolorach. Jeśli będzie on barwny różnica między szkłem będzie niezauważalna.

Musimy pamiętać również, ze wykonując akwarium na zamówienie możemy zastosować wymiary jakie są nam potrzebne. Również montaż dużego akwarium wykona profesjonalna firma co wbrew pozorom nie jest wcale takie proste.

Dodano: 03-12-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart