Drzwi szklane dlaczego warto wybrać

Dlaczego warto wybrać drzwi szklane do swojego domu czy firmy? Jakie są zalety stosowania drzwi szklanych? Czy są one bezpieczne i nie ulegną szybkiemu zniszczeniu?

Te pytania zadaje nam wiele naszych Klientów, którym bardzo podobają się drzwi szklane. Natomiast mają liczne obawy odnośnie ich montażu w swoim domu.

Zacznijmy od wyglądu - szklane drzwi wyglądają atrakcyjnie, przykuwają uwagę i nadają niepowtarzalnego charakteru każdemu pomieszczeniu. Spróbujmy się jednak zastanowić, jakie posiadają zalety drzwi szklane. Po pierwsze tego rodzaju drzwi pasują do każdego wnętrza, jesteśmy w stanie je zamontować do wszelkiego rodzaju ram. Drzwi szklane są wykonywane z hartowanego szkła. Co sprawia, iż są odporne na uszkodzenia mechaniczne i właściwie nie można ich rozbić.

zewnętrzne drzwi szklane

 

Warszawa - zewnętrzne drzwi szklane:montaż


Drzwi szklane w procesie hartowania poddawane są długotrwałemu wyprażaniu w specjalnych warunkach. Zabieg ten nadaje tafli szkła niezwykle wysokiej odporności na ugięcie i uderzenia. Tak więc, hartowane szkło jest 100% bezpieczne. Nawet jeśli zdarzy się jego stłuczenie, nie ma ostrych elementów ponieważ kruszy się jak kryształ.

Za drzwi szklane uważa się takie modele drzwi, których skrzydła z wyjątkiem okuć są wykonane całkowicie z tafli szklanych. Drzwi szklane idealnie doświetlają wnętrze, a także optycznie je powiększają. Pokoje wyposażone w drzwi szklane wydają się lekkie i przestronne.

Coraz częściej drzwi szklane są montowane w łazienkach. Drzwi wykonane ze szkła przepuszczają światło z innych pomieszczeń, co jest dużą zaletą w przypadku łazienek w blokach. Dodatkowo doskonale znoszą wysoką wilgotność i posiadają niezwykłe ciekawe walory estetyczne. Drzwi szklane idealnie komponują się również w nowoczesnych mieszkaniach.

Decydując się na drzwi szklane mamy do wyboru różne rodzaje szkła:

  • szkło przejrzyste,
  • matowe,
  • metaliczne,
  • piaskowanego z dowolnie wybranym wzorem i barwionym o gładkiej lub wypukłej powierzchni.

Szkło do drzwi szklanych dostępne jest w szerokiej gamie barw.

drzwi szklane - przykład montażu: Warszawa, mieszkanie prywatne


Dlatego śmiało można stwierdzić, iż drzwi szklane to doskonała alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Decydując się na zastosowanie drzwi wykonanych ze szkła posiadamy znacznie większe spektrum wyboru. Drzwi szklane mogą posiadać unikalne nadruki, które umożliwią stworzenie ciekawych kompozycji graficznych. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i preferencji.

 

Dodano: 28-09-2018
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart