Drzwi szklane kontra tradycyjne rozwiązania

Aranżacja pomieszczeń nieustannie ewaluuje i przybiera coraz ciekawsze formy. Jest to związane ze zmianą preferencji Klientów, nieustannego rozwoju technologii umożliwiającej tworzenie jeszcze ciekawszych form.

 

Natomiast w większości przypadków niezmienne pozostały materiały, z których wykonywane są aranżacje pomieszczeń. Bazowymi elementami do dnia dzisiejszego pozostały:

  • kamień,
  • szkło,
  • drewno,
  • różne odmiany metali.

Obecnie projektanci wnętrz stawiają na nowoczesne stylizacje pomieszczeń, które charakteryzują się połączeniem wielu materiałów budowlanych. Coraz chętniej sięgają po elementy szklane, które idealnie komponują się z innymi budulcami. Z tego powodu szklarz może wykazać się swoim kunsztem i pomysłowością.

Dzisiaj pragniemy pokazać przewagę drzwi szklanych nad tradycyjnymi drzwiami, które są zazwyczaj wykonywane z płyty MDF. Zastosowanie drzwi szklanych w aranżacji wnętrz niesie za sobą wiele zalet.

 

drzwi szklane

 

Pierwsza z nich to wygląd drzwi szklanych, który jest znacznie ciekawszy w porównaniu do tradycyjnych odpowiedników. Dzięki zastosowaniu szkła możemy nadać spersonalizowany charakter naszym drzwiom. Drzwi szklane są wykonywane ze szkła bezpiecznego, które jest bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i nawet w momencie rozbicia, jego fragmenty nie są groźne dla ludzi. Ponadto drzwi szklane mogą być wykonane ze szkła o dowolnej barwie i stopniu przepuszczania promieni świetlnych. Ponadto drzwi szklane mogą posiadać dowolne nadruki na szkle. To właśnie dzięki nim, możemy je dowolnie spersonalizować do naszych potrzeb i mogą posłużyć jako integralne przedłużenie lub fragment kompozycji graficznej, która jest umieszczona na ścianie.

 

Drugi aspekt to ich trwałość. Drzwi szklane są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, niż ich odpowiedniki wykonane z płyty MDG i okleiny z forniru. W przypadku drzwi tradycyjnych nawet lekkie uderzenie może skutkować uszkodzeniem okleiny i znacznym pogorszeniem wyglądu drzwi. Jest to związane z technologią wytwarzania tradycyjnych drzwi.

 

Trzeci aspekt to unikalny wygląd drzwi szklanych. Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju barw szkła i odpowiednich nadruków, możemy zlecić przygotowanie unikalnych drzwi szklanych.

Dodano: 15-12-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart