biuro@cienkusz.com.pl
+48 602 159 897

Drzwi szklane w pomieszczeniu mieszkalnym

W ostatnich latach szkło stało się bardzo  popularne, jest oznaką nowoczesności i elegancji. Jednak podczas decyzji zamontowania drzwi szklanych w naszym domu posiadamy zazwyczaj wiele obaw. 

Nie mogą one tylko ładnie wyglądać, musimy mieć pewność, ze są bezpieczne w użytkowaniu. W zależności od powierzchni użytkowej możemy zastosować drzwi jedno, dwu skrzydłowe, oraz przesuwne. 

W drzwiach szklanych stosuje się różnego rodzaju szkła:

Przeźroczyste typu float, szkło gładkie o doskonałej widoczności.

Tego typu szkło może być zabarwione na wybrany przez nas kolor. Grubość szyby zależy od naszego upodobania. Standardowe szyby posiadają 12 mm grubości. Na rynku są dostępne szyby o grubości: 10mm i 8 mm. Tafla szkła w tego rodzaju drzwiach szklanych pokryta jest folią PVB.  Folia ta chroni nas przed odłamkami szkła w razie stłuczenia.

Szkło matowe


Ten rodzaj szkła zapewnia nam intymność. Często możemy na nim zobaczyć rożnego rodzaju elementy dekoracyjne. Szkło matowe uzyskuje się na drodze lakierowania. W zależności od zastosowanego lakieru różni się stopniem przejrzystości i połysku.

Szkło hartowane


Tafla szklane jest poddawana  działaniu wysokiej temperatury (wynoszącej około 700°C), a następnie natychmiastowo schłodzona strumieniem zimnego powietrza. Do tej grupy należy np. szkło ornamentowe.

Szkło zbrojone

Wytwarzane jest ze szkła przeźroczystego, w którym zatopiona jest stalowa siatka o kwadratowych oczkach. Tak powstała tafla jest odporna na wysokie temperatury, ogień i uszkodzenia mechaniczne.

Zastosowanie drzwi szklanych

W zależności od naszych preferencji i rodzaju, możemy drzwi szklane wykorzystać w większości wnętrz. Tego rodzaju drzwi świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdyż optycznie je powiększają. W obecnych czasach są one bardzo bezpieczne i zabezpieczone przed nieumyślnym stłuczeniem. Drzwi szklane stanowią doskonałe dopełnienie każdego wnętrza.

Dodano: 24-02-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

kabiny prysznicowe Warszawa
lustra na zamówienie Warszawa
panele szklane do kuchnii Warszawa
grafika na szkle Warszawa
"Zakład Szklarski" S.C. Jerzy Cienkusz Beata Cienkusz
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie: Devilart