Drzwi szklane w pomieszczeniu mieszkalnym

W ostatnich latach szkło stało się bardzo  popularne, jest oznaką nowoczesności i elegancji. Jednak podczas decyzji zamontowania drzwi szklanych w naszym domu posiadamy zazwyczaj wiele obaw. 

Nie mogą one tylko ładnie wyglądać, musimy mieć pewność, ze są bezpieczne w użytkowaniu. W zależności od powierzchni użytkowej możemy zastosować drzwi jedno, dwu skrzydłowe, oraz przesuwne. 

W drzwiach szklanych stosuje się różnego rodzaju szkła:

  • przeźroczyste typu float, szkło gładkie o doskonałej widoczności,
  • matowe,
  • hartowane,
  • szkło zbrojon.

Przeźroczyste typu float, szkło gładkie o doskonałej widoczności.

Tego typu szkło może być zabarwione na wybrany przez nas kolor. Grubość szyby zależy od naszego upodobania. Standardowe szyby posiadają 12 mm grubości. Na rynku są dostępne szyby o grubości: 10mm i 8 mm. Tafla szkła w tego rodzaju drzwiach szklanych pokryta jest folią PVB.  Folia ta chroni nas przed odłamkami szkła w razie stłuczenia.

Szkło matowe


Ten rodzaj szkła zapewnia nam intymność. Często możemy na nim zobaczyć rożnego rodzaju elementy dekoracyjne. Szkło matowe uzyskuje się na drodze lakierowania. W zależności od zastosowanego lakieru różni się stopniem przejrzystości i połysku.

Szkło hartowane


Tafla szklane jest poddawana  działaniu wysokiej temperatury (wynoszącej około 700°C), a następnie natychmiastowo schłodzona strumieniem zimnego powietrza. Do tej grupy należy np. szkło ornamentowe.

Szkło zbrojone

Wytwarzane jest ze szkła przeźroczystego, w którym zatopiona jest stalowa siatka o kwadratowych oczkach. Tak powstała tafla jest odporna na wysokie temperatury, ogień i uszkodzenia mechaniczne.

Zastosowanie drzwi szklanych

W zależności od naszych preferencji i rodzaju, możemy drzwi szklane wykorzystać w większości wnętrz. Tego rodzaju drzwi świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdyż optycznie je powiększają. W obecnych czasach są one bardzo bezpieczne i zabezpieczone przed nieumyślnym stłuczeniem. Drzwi szklane stanowią doskonałe dopełnienie każdego wnętrza.

Dodano: 24-02-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart