biuro@cienkusz.com.pl
+48 602 159 897

Funkcjonalna łazienka

Zaprojektowanie funkcjonalnej i estetycznej łazienki to odwieczny problem każdego z nas. Na niewielkiej powszechni musimy nie tylko pomieści wszystkie niezbędne sprzęty, ale również zadbać, o to by wszystko doskonale się komponowało.

Trzymając się pewnych zasad możemy bez problemu umeblować niewielkich rozmiarów pomieszczenie. Mała łazienka o powierzchni do 4 metrów kwadratowych to dość duże wyzwanie pod kątem logistyczny.  Zmieści się w niej zarówno wanna jak i prysznic. Standardowe wymiary wanny to około 70-80 cm szerokości i 160-180 cm długości. Jednak żeby móc z niej skorzystać nie zapomnij o wolnej przestrzeni, która wynosi około 100x70 cm. Innym bardziej dogodnym dla nas rozwiązaniem są kabiny prysznicowe, które tego miejsca potrzebują o wiele mniej.

Najczęściej montowane są kabiny narożne o wymiarach 90X90 cm, jednak na rynku są dostępne kabiny prysznicowe mniejsze o wymiarach 70X70 cm, które również doskonale sprawdzają się przy szybkich kąpielach. Aby zmniejszyć zajmowaną powierzchnie przez kabinę prysznicową powinniśmy zamontować ją bez brodzika oraz zrobić odpływ w podłodze.

Pamiętajmy, aby móc wygodnie korzystając z prysznica musimy zostawić przed jego wejściem około 90 cm wolnej przestrzeni.


Kolejnym istotnym elementem wyposażenie łazienki jest umywalka
. Powinna ona mieć min 45 cm szerokości i 40 cm głębokości. W małych pomieszczeniach doskonale zdają egzamin umywalki nadblatowe zamontowane na szafkach.

W większych salonach kąpielowych możemy pozwolić sobie na  montaż dwóch umywalek obok siebie.

Ostatnim i zarazem niezbędnym elementem jest sedes. Istnieją dwa rodzaje: wolnostojące oraz podwieszane(wiszące). Te ostatnie zajmują mniej miejsca, są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości (podłoga jest łatwo dostępna do sprzątania) oraz wyglądają lekko i estetycznie.

Nie możemy zapomnieć również o grzejniku, w tym przypadku idealnym rozwiązaniem są grzejniki drabinkowe. W  chłodne dni w łazience będzie cieplej, a po kąpieli możemy na nim wysuszyć ręczniki.

Jeżeli będziemy trzymać się tych zasad przy urządzaniu naszej łazienki i odległości pomiędzy poszczególnymi elementami, stworzymy piękną i  funkcjonalna łazienkę.

Dodano: 24-02-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

kabiny prysznicowe Warszawa
lustra na zamówienie Warszawa
panele szklane do kuchnii Warszawa
grafika na szkle Warszawa
"Zakład Szklarski" S.C. Jerzy Cienkusz Beata Cienkusz
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie: Devilart