Funkcjonalna łazienka

Zaprojektowanie funkcjonalnej i estetycznej łazienki to odwieczny problem każdego z nas. Na niewielkiej powszechni musimy nie tylko pomieści wszystkie niezbędne sprzęty, ale również zadbać, o to by wszystko doskonale się komponowało.

Trzymając się pewnych zasad możemy bez problemu umeblować niewielkich rozmiarów pomieszczenie. Mała łazienka o powierzchni do 4 metrów kwadratowych to dość duże wyzwanie pod kątem logistyczny.  Zmieści się w niej zarówno wanna jak i prysznic. Standardowe wymiary wanny to około 70-80 cm szerokości i 160-180 cm długości. Jednak żeby móc z niej skorzystać nie zapomnij o wolnej przestrzeni, która wynosi około 100x70 cm. Innym bardziej dogodnym dla nas rozwiązaniem są kabiny prysznicowe, które tego miejsca potrzebują o wiele mniej.

Najczęściej montowane są kabiny narożne o wymiarach 90X90 cm, jednak na rynku są dostępne kabiny prysznicowe mniejsze o wymiarach 70X70 cm, które również doskonale sprawdzają się przy szybkich kąpielach. Aby zmniejszyć zajmowaną powierzchnie przez kabinę prysznicową powinniśmy zamontować ją bez brodzika oraz zrobić odpływ w podłodze.

Pamiętajmy, aby móc wygodnie korzystając z prysznica musimy zostawić przed jego wejściem około 90 cm wolnej przestrzeni.


Kolejnym istotnym elementem wyposażenie łazienki jest umywalka
. Powinna ona mieć min 45 cm szerokości i 40 cm głębokości. W małych pomieszczeniach doskonale zdają egzamin umywalki nadblatowe zamontowane na szafkach.

W większych salonach kąpielowych możemy pozwolić sobie na  montaż dwóch umywalek obok siebie.

Ostatnim i zarazem niezbędnym elementem jest sedes. Istnieją dwa rodzaje: wolnostojące oraz podwieszane(wiszące). Te ostatnie zajmują mniej miejsca, są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości (podłoga jest łatwo dostępna do sprzątania) oraz wyglądają lekko i estetycznie.

Nie możemy zapomnieć również o grzejniku, w tym przypadku idealnym rozwiązaniem są grzejniki drabinkowe. W  chłodne dni w łazience będzie cieplej, a po kąpieli możemy na nim wysuszyć ręczniki.

Jeżeli będziemy trzymać się tych zasad przy urządzaniu naszej łazienki i odległości pomiędzy poszczególnymi elementami, stworzymy piękną i  funkcjonalna łazienkę.

Dodano: 24-02-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart