Gabloty szklane

Gabloty ekspozycyjne potocznie zwane "gablotami szklanymi" odzwierciedlają aktualne trendy wzornictwa. Charakteryzują się zróżnicowaniem pod względem wielkości przeszklenia, rozmiaru oraz sposobu ustawienia / montażu (wiszące, stojące).
 

Gabloty szklane, szklano-drewniane czy szklano-aluminiowe?


Wybór już należy do Ciebie. Gabloty zazwyczaj wykonywane są w kolorze srebrnym. Nie mniej jednak można również skorzystać z palety Ral. Ogromną zaletą jest ich łatwe dopasowanie do konkretnych miejsc. Ilość półek może być również dowolna i wykonana według naszego pomysłu. Dno gabloty może być wykonane z płyty magnetycznej.

 

gabloty szklane

 

Do wyboru mamy różne warianty płyty:

 • biały-mat,
 • ocynkowane,
 • malowane proszkowo bądź w umówionym kolorze RAL.

W gablotach bardzo często wykonywane jest oświetlenie punktowe w dowolnym, wybranym przez klienta kolorze. Możemy je zamówić w wersji jednostronnej lub dwustronnej. Szkło zastosowane w gablotach to:

 • akrylowe
 • szkło bezpieczne, które możemy podzielić na:
  • hartowane – podawane obróbce termicznej. Zaliczane jest do szkła bezpiecznego gdyż po stłuczeniu rozpada się na niewielkie kawałki minimalizując ryzyku skaleczenia.
  • laminowane - składa się z dwóch lub większej ilości szyb połączonych ze sobą za pomocą folii PVB o grubości mieszczącej się pomiędzy 0,38 a 0,76 mm.

Musimy pamiętać, aby dopasować szkło ze z względu na przeznaczenie gabloty. Jest to bardzo ważne aby spełnić wszelkie normy bezpieczeństwa.
Największa grupą odbiorców gablot szklanych są instytucje państwowe, szkoły, gabinety Spa, hotele, dworce. W instytucjach Państwowych takich jak np. muzea stosuje się szkło:

 • Float – jest to standardowe szkło sodowo-wapniowo-krzemianowe. Posiada idealnie gładką powierzchnię, pozbawioną zniekształceń optycznych. Jest przezroczyste i charakteryzuje się lekko zielonkawym odcieniem, który jest szczególnie widoczny na krawędziach szkła 
 • Optiwhite / Diamant - szkło całkowicie odbarwione, uzyskiwane poprzez obniżenie zawartości żelaza w masie szklanej. Bardzo dobrze oddaje kolory eksponatów.

gabloty szklane

 

Gabloty szklane są produktami objętymi kilkuletnią gwarancją, które pasują do każdego otoczenia. Nasza firma oferuje szeroką gama modeli dopasowanych do każdego budżetu.

Dodano: 27-09-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart