Jak dbać o elementy szklane w naszym domu?

Szkło jako element dekoracyjny coraz częściej pojawia się w nowoczesnych wnętrzach. Przepuszcza ono światło, dzięki czemu pomieszczenia stają się optycznie większe – idealnie sprawdza się w małych aranżacjach. Szkło stosowane w kabinach prysznicowych czy balustradach to przeważnie szkło hartowane, które jest odporne na stłuczenia i wysokie temperatury. Jest materiałem uniwersalnym i na pewno ponadczasowym.

 

czyszczenia szkła - porady od szklarza

 

Jak dbać o powierzchnie szklane w naszym domu.

 

Szkło w kuchni

Możemy tutaj wyróżnić dwa rodzaje szkła, które się często spotykane:

  • szkło dekoracyjne jest wszystkim dobrze znane jako panele szklane, które mogą być wielokolorowe i używane są przeważnie jako element ozdobny.

  • szkło hartowane odporne na pęknięcia, które idealnie nadaje się np. do blatów kuchennych czy półek.

 

Szkło w łazience

Szkło w łazience jest stosowane od dawna. Pierwszym ważnym elementem jest lustro, którego nie zabraknie w każdym pokoju kąpielowym. Kabiny prysznicowe, wanny czy szafki również często wykonane są ze szkła.

 

Zabrudzenia jakie pojawiają się na szkle w łazience, a w kuchni znacznie się od siebie różnią. W kuchni mamy do czynienia z tłuszczem, który osadza się na panelach szklanych lub blatach. Do jego usunięcia powinniśmy stosować specjalnych, renomowanych płynów, które świetnie poradzą sobie z tłuszczem. W przypadku łazienki, głównym wrogiem szkła jest kamień. Najlepszym i najszybszym sposobem do jego usunięcia jest ocet, który idealnie sobie z nim radzi. Również inne dostępne preparaty w sklepach spełnią bardzo dobrze swoją funkcję. Wybierając preparat musimy pamiętać, że szkło jest podatne na zarysowania. Dlatego nie powinniśmy wybierać środków, które w swoim składnie mają mikrokapsułki czyszczące. Mogą one uszkodzić i porysować powierzchnie szkła. Jak wszyscy doskonale wiemy najwięcej pracy zawsze dostarcza nam kabina prysznicowa i zacieki jakie powstają po użyciu mydła czy szamponów. Należy po każdej kąpieli umyć kabinę i wytrzeć ją do sucha aby nie gromadził się na szybach brud i osad z kamienia.

 

czyszczenie szkła

 

Szklane fasady na zewnątrz budynku

Szklane fasady czy budynki niestety też się brudzą i najlepszym sposobem na utrzymanie szklanych elementów zewnętrznych jest ich regularne mycie. Jeżeli mówimy o szklanych balkonach czy balustradach świetnie poradzą sobie tutaj myjki ciśnieniowe, które zmyją dokładnie zabrudzenia. W przypadku dużych powierzchni szklanych jak np. szklane wejścia do hoteli czy szklane biurowce, powinniśmy zatrudnić profesjonalną firmę, która wykona profesjonalne mycie.

Dodano: 13-09-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart