Jak dobrać kolory w domu aby szkło było bardziej wyeksponowane?

Poprawne dobranie kolorów do wnętrza, wbrew pozorom nie jest łatwe. Przez złe ich połączenie nasza przestrzeń może wydawać się nam mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Dobór odpowiednich barw nie tylko wpływa na nasze samopoczucie, ale również na estetykę. Na samym początku powinniśmy wyjaśnić, że każdy z nas może widzieć ten sam kolor troszkę inaczej. Spowodowane jest to indywidualną kwestią odbioru fali przez nasz mózg. Fiolet może mieć dla każdego z nas inną odcień, ale nadal dla wszystkich pozostanie fioletem.

 

Od czego zacząć?

Wybierając nasz kolor do wnętrza powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego pochodne. Czerwony to nie jest jedyny kolor - jest jasna czerwień, ciemna czerwień czyli bordo. W tej kwestii bardzo przydatny jest wzornik barw, który dostępny jest w każdym sklepie:

 

szkło - paleta barw

 

Dzięki niemu możemy stworzyć idealne zestawienie kolorów od pastelowych do bardziej kontrastowych połączeń. Warto zwrócić uwagę, aby stworzyć harmonijne połączenie kolorów, należy wybierać barwy z tej samej rodziny na danej palecie.

 

Szkło - jaki kolor będzie najlepszy.

Ponadczasowe kolory, które nie tylko wyciszają, ale i optycznie powiększają każde wnętrze to:

  • biel,
  • beż,
  • wszelkie odcienie kremu,
  • szarość.

 

Szkło jak sami wiemy pasuje idealnie do każdego wnętrza jeżeli jest ono bezbarwne. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy chcemy zastosować barwione szkło – styl glamour. Ten styl charakteryzuje się wieloma barwami w jednym pomieszczeniu, a subtelnego wykończenia mogą mu nadać panele szklane z eleganckim nadrukiem. Również w stylu glamour bardzo ładnie wyglądają szklane drzwi z kolorowymi szklanymi wstawkami.

 

Szkło i elementy szklane również bardzo dobrze komponuje się z ciemnymi barwami. Jednak przy wyborze np. koloru czarnego, czy grafitu musimy pamiętać, że nasze wnętrze będzie wyglądać optycznie na mniejsze. Natomiast ta paleta barw nada odpowiednią głębie. Pamiętajmy, aby kolory również nie były za bardzo intensywne, gdyż zamiast harmonii będą wprowadzać nieład i niepokój. Dlatego watro ciemne ściany rozjaśnić jasnymi dodatkami i wstawkami. Dobrze też będą prezentować się jasne meble z lustrami.

 

drzwi szklane, szklarz

 

Najważniejsze jest abyśmy byli zadowoleni z efektu końcowego. Pamiętajmy aby nigdy nie wybierać farb wirtualnie, gdyż kolory mogą odbiegać od tych w rzeczywistości. Przed kupnem użyjmy testera koloru, aby sprawdzić czy dana farba będzie dobrze prezentowała się u nas. Polegaj na sobie i swoich wizjach, a nie na najnowszych trendach. Wtedy na pewno będziesz zadowolony z efektu końcowego.

Dodano: 13-08-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart