Jak zaplanować remont

Każdy remont domu czy mieszkania zaczyna się od przygotowania planu, harmonogramu oraz kosztorysu prac i materiałów. Dobrze zaplanowany i z budżetowany remont to pierwszy i najważniejszy krok do udanego jego rozpoczęcia i zakończenia.

 

remont domu

 

Kiedy rozpocząć planowanie remontu?

Jest to pierwszy krok do rozpoczęcia remontu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż jest to jego początek. Same wykonanie prac remontowych to już finalny etap całego remontu. A jego pierwszy i jeden z ważniejszych punktów to zaplanowanie prac remontowych.

 

Kiedy rozpocząć planowanie remontu – wg nas nie powinno to być później niż 3 miesiące przed rozpoczęciem właściwych prac remontowych i nie wcześniej niż rok do półtora przed planowanym rozpoczęciem prac. Wg nas optymalny okres na rozpoczęcie planowania remontu to nie później niż 9 miesięcy. Również odradzamy wykonywanie planowania remontu na ostatnią chwilę.

 

Odpowiednio wczesne zaplanowanie remontu daje nam wiele korzyści.

Pierwszą z nich to możliwość znalezienia wysokiej klasy fachowców. Rzetelne ekipy remontowe posiadają zajęty grafik na przynajmniej pół roku do przodu. Druga to większy zasób czasu, który można wykorzystać na zaplanowanie remontu. Wielokrotne wizyt w marketach budowlanych, sklepach branżowych czy wertowanie wizualizacji wnętrz to doskonała okazja do wybrania odpowiednich rozwiązań dla siebie. Dlatego warto poświęcić na to odpowiednią ilość czasu, aby wszystkie pomieszczenia zostały właściwie zaplanowane i wzajemnie się uzupełniały. Dzięki temu uzyskamy spójną koncepcję wizualną całego domu czy mieszkania. Ponadto jeśli ustalimy już projekt aranżacji wnętrz i wybierzemy interesujące nas materiały, w okresie zimowym możemy natrafić na wiele promocji pozwalających znacząco obniżyć koszy zakupu materiałów.

 

Zakres prac – remont częściowy i generalny

Planując remont musimy rozważyć jedną z najważniejszych kwestii: czy zamierzamy wyremontować cały dom lub mieszkanie czy tylko wybrane pomieszczenia. Remont może obejmować jedynie odświeżenie ścian, wymianę drzwi wewnętrznych oraz niektórych mebli.

 

Z naszego doświadczenia wiemy, iż lepiej zrobić remont generalny. Dzięki temu kompleksowo odświeżymy wszystkie wnętrze. Takie podejście gwarantuje spójną koncepcję wizualną i 100% zadowolenie z zaplanowanych prac remontowych.

 

ekipa remontowa

 

Jak wybrać odpowiednich wykonawców – czyli dobry fachowiec to skarb

Jest to chyba najważniejszy i najbardziej newralgiczny moment w planowaniu każdego remontu. Najlepiej przygotowany projekt wnętrz oraz dobrane materiały bez dobrej klasy wykonawców nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Ekipa remontowa, która nie posiada odpowiedniego doświadczenia może zniweczyć finalny efekt wizualny. Dlatego wybierając ekipę należy poprosić o referencję, sprawdzić dotychczasowe realizacje. Dobrym wyznacznikiem jest zapytanie o najbliższy wolny termin. Jeśli jest on odległy to znaczy, iż dana ekipa remontowa ma dużo pracy i jest godna uwagi. Brygady remontowe, które mogą rozpocząć pracę w ciągu kilkunastu dni – należy z miejsca odrzucić.

Dodano: 01-09-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart