Łazienka na poddaszu

Domy jednorodzinne oferują znacznie większe możliwości zaprojektowania łazienek.

 

W zależności od kubatury domu możemy pokusić się o najbardziej innowacyjne i rozbudowane projekty łazienek, które mogą przypominać pokoje kąpielowe z profesjonalnym jacuzzi.

 

Natomiast my dzisiaj skupimy się na najczęściej występującym typie łazienek, które są umiejscowione na poddaszach użytkowych.

 

Łazienka na poddaszu dlaczego należy na nią zwrócić szczególną uwagę? W większości domów, poddasze użytkowe oparte jest na ściankach kolankowych, które nie posiadają pełnej wysokości. Ściany tego rodzaju charakteryzują się wysokością od 120 do 140 cm.

 

Właśnie wysokość tych ścian jest problemem i trzeba tego typu łazienki projektować z rozwagą i nierzadko przy użyciu szklanych zabudów wykonywanych na specjalny wymiar przez szklarza. W łazienkach na poddaszu zazwyczaj dysponujemy tylko niewielkim odcinkiem ściany o pełnej wysokości.

 

szklarz - łazienka na wymiar

 

To właśnie ta ściana jest kluczowa!

 

Zabudowę prysznicową możemy zamontować na ścianie o pełnej wysokości. Drugi problem to fakt, iż większość standardowych zabudów prysznicowych jest narożnych.

 

Rozwiązaniem tego problemu może być kabina prysznicowa wykonana na wymiar przez szklarza. Wybór indywidualnie zaprojektowanej kabiny prysznicowej ma bardzo dużo zalet.

 

Pierwsza z nich to jakość użytych materiałów. Kabiny prysznicowe na wymiar są budowane przez szklarza z o wiele lepszej jakości materiałów. Szklarz używa odpowiedniej jakości szkła, które rzadko jest spotykane w standardowych kabinach prysznicowych. Ponadto jakość elementów montażowych tj: uszczelki gwarantuje wieloletnie utrzymanie kabiny w czystości.

 

Kabiny prysznicowe na wymiar mogą być montowane bezpośrednio na płytkach podłogowych. Dzięki czemu nie musimy się ograniczać do typowych kształtów czy rozmiarów. Kabina na wymiar może przyjąć nieregularny kształt, który zapewnia znacznie większy komfort korzystania. Tego typu kabina prysznicowa może zostać wyposażona w szereg udogodnień jak drewniane siedziska, które będą szczególnie przydatne dla osób z pewnymi ograniczeniami ruchowymi.

 

Szklarz może również zaprojektować nietypową wannę szklaną, która może być centralnym elementem łazienki. Pięknie zaprojektowana wanna szklana może zdobić tego rodzaju pomieszczenia.

 

Również utrzymanie kabin szklanych jest znacznie łatwiejsze niż tanich, chińskich odpowiedników, które zostały wykonane z plastikowych komponentów o niskiej jakości.

Dodano: 16-01-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart