Łazienka w szkle

Istnieje bardzo wiele sposobów na wykończenie łazienki. Czasy w których wszyscy wybieraliśmy płytki i wyklejaliśmy nimi podłogi i ściany odeszły w zapomnienie. Coraz częściej chcemy mieć łazienkę, która nie tylko będzie spełniała podstawowe zadanie, ale taką w której możemy się zrelaksować i będzie wyglądała oryginalnie.
 

szkło w łazience, lustra


Szkło sprawdza się idealnie i można zastosować je w wielu miejscach. Jest przy okazji wodoodporne i posiada walory dekoracyjne. W małych łazienkach elementy szklane takie jak lustra, optycznie ją powiększają. Jednak zastosowanie szkła nie musi sprowadzać się tylko do powieszenia lustra na wymiar. Możemy również pokusić się o zamontowanie szklanej  kabiny prysznicowej, która zostanie wykonana na specjalny wymiar. Określone rodzaje szkła - barwionego lub załamującego światło pozwolą ponadto na zachowanie prywatności wewnątrz kabiny. Prysznic na wymiar wykonany ze szkła będzie sprawdzał się idealnie do szybkich kąpieli. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzi nam czas.  Mamy tutaj bardzo dużą dowolność jedli chodzi o kształty i wymiary naszej kabiny prysznicowej, którą chcemy zamontować w naszej łazience.
 

panele szklane


Coraz częściej szkło w łazienkach pełni rolę dekoracyjną, gdyż możemy wybierać pośród wielu jego rodzajów generujących rozmaite efekty wizualne.

Najbardziej popularne rodzaje szkła dekoracyjnego:

  1. Szkło ornamentowe, czyli ze wzorem wytłoczonym na jednej stronie. Może występować w wersji barwionej lub przezroczystej. Rysunek ornamentowy wpływa również na jego przezroczystość. 
  2. Szkło lakierowane – nasycone kolorem tworzy powierzchnię o intensywnych barwach. Kolorowe szkło jest doskonałą alternatywą dla płytek ceramicznych, gdyż jest równie funkcjonalne i łatwe do utrzymania w czystości. Szklane tafle produkowane są w wymiarach 3210x2400 mm i grubości 4 lub 6 mm. Mogą być cięte, poddawane obróbce krawędziowej oraz nawiercane jak lustro.
  3. Szklane panele z grafiką - są łatwe do utrzymania w czystości. Panele szklane z grafiką nie posiadają fug, w których gromadzą się zabrudzenia. Szkło z nadrukiem doskonale sprawdza się również jako element dekoracyjny do szafek. Wysoka jakość nadruku w technologii UV gwarantuje wyjątkowy efekt Twojego szklanego panela.

nowoczesne lustra na wymiar


Jest bardzo wiele zastosowań szkła w łazience, które doskonale komponuje się ze wszystkimi materiałami. Szkło, doskonale wygląda z ciemnym drewnem. Ostatnio na rynku powiły się również umywalki wykonane ze szkła, które nie tylko nadają charakteru łazience, ale i spawają że łazienka wygląda bardzo nowocześnie.

 

To co wybierzemy zależy już tylko od nas. Jednak czasem warto zmienić nasze przyzwyczajenia i zaprojektować nowoczesną i funkcjonalną łazienkę.

Dodano: 19-01-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart