Lustra na wymiar oraz panele szklane - idealny pomysł na zaprojektowanie nowoczesnych wnętrz

Szkło jest obecnie coraz chętniej wykorzystywane przez architektów wnętrz w swoich koncepcjach projektowych. Jest to trend, który utrzymuje się od dłuższego czasu i nie ulega zmianie. Ciekawe aspekty szkła były już dostrzeżone w starożytności, gdzie rozpoczęła się jego produkcja. Na przestrzeni wieków zastosowanie szkła oraz jego produkcja znacznie ewaluowała.

 

Nic więc dziwnego, że obecni architekci wnętrz z chęcią sięgają po ten szlachetny budulec jakim jest szkło. Szklana tafla może być wykorzystana na wiele sposobów w małej architekturze. My dzisiaj skupimy się na wykorzystaniu luster na wymiar oraz paneli szklanych, które można wykorzystać do zaaranżowania domowych lub firmowych pomieszczeń.

 

Lustra na wymiar są kojarzone z wystrojem wnętrz naszych łazienek. Lecz czy tylko można je tam spotkać? Lustra na wymiar mają znacznie szersze zastosowanie, które znacząco wykracza poza ramy naszył łazienek. Można je spotkać również w salonach. Zastosowanie lustra na wymiar zwiększa optycznie powierzchnię pomieszczenia. Lustro może być zastosowane w dwojaki sposób. Pierwszy z nich to zastosowanie lustra jako centralnego elementu dekoracyjnego. Drugi to wtopienie mniejszych luster na wymiar w kompozycję szklaną, która może być wykonana z paneli szklanych z nadrukiem. Jest to bardzo oryginalny pomysł na zaprojektowanie unikalnej i rzucającej się w oczy kompozycji w pomieszczeniu. Dzięki dużej gamie kolorów szkła, możliwości nadruku i zastosowaniu odpowiedniej wielkości luster jesteśmy wstanie przygotować bajkowy krajobraz, który może być uzupełniony innymi dodatkami tj: rośliny czy kwiaty.

 

panele szklane Warszawa

 

Lustra na wymiar również cą coraz częściej spotykane w pomieszczeniach firmowych. Pierwszy rodzaj to oczywiście wszelkiego rodzaju gabinety kosmetyczne czy sklepy. Natomiast coraz częściej lustra na wymiar można spotkać w pomieszczeniach biurowych, w których potęgują inne elementy wystroju wnętrz.

 

Drugi ciekawy element, którego budulcem jest szkło to panele szklane idealnie komponujące się w każdym rodzaju pomieszczeń. Panele szklane można najczęściej spotkać w pomieszczeniach kuchennych, w których z powodzeniem zastępują tradycyjną terakotę. Natomiast coraz częściej zdobią również salony naszych domów czy pomieszczenia firmowe.

Dodano: 15-12-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart