Moda na szkło w 2020 roku

Rok 2019 ustąpił miejsca nowym cyfrą na kalendarzu. Czy w najbliższym roku nadal będą panowały szklane trendy? A jeśli tak, czy można już przybliżyć jakieś konkretne detale czy trendy wykorzystania szkła w pomieszczeniach domowych?

 

zabudowy szklaneZ pewnością tak. Obserwując preferencję klientów, można z pewnością stwierdzić, iż w nadchodzącym roku szkło będzie jeszcze bardziej dominowało w domowych wnętrzach. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Pierwszy z nich to chęć wyróżnienia swojego mieszkania czy domu na tle innych. Chcemy mieszkać w spersonalizowanych wnętrach, które nierzadko nawiązują do naszego charakteru. Jest to bardzo dobry kierunek zmian w świadomości naszego społeczeństwa. Im lepiej wnętrza są dopasowane do potrzeb rodziny tym lepsze samopoczucie domowników.

Już dawno minęły czasy szablonowych mieszkań, które miały identyczne wnętrza.

Dlatego rok 2020 będzie czasem jeszcze większej personalizacji wnętrz, którą możemy uzyskać stosując dużą dozę elementów szklanych.

Pierwszą z naszych propozycji na odmienienie wnętrz są drzwi szklane, które idealnie nadają się do domów. Na początku należy obalić mit, który mówi iż drzwi szklane są mniej trwałe niż tradycyjne odpowiedniki. Oczywiście nie jest to prawdą, a wręcz odwrotnie: drzwi szklane są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne niż drzwi wykonane z płyty MDF, która oklejona jest okleiną. Warstwa okleiny jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne niż bezpieczne szkło, z którego są produkowane drzwi szklane. Niewątpliwym atutem drzwi szklanych jest możliwość ich dowolnej personalizacji. Do wyboru mamy wiele rodzajów szkła o różnej przepuszczalności promieni słonecznych. Jeśli do tego dołożymy możliwość barwienia szklanej tafli na dowolny kolor oraz dodanie trwałego nadruku, mamy praktycznie nieskończone możliwości stworzenia własnej kompozycji drzwi szklanych.

 

drzwi szklaneDoskonałym uzupełnieniem drzwi szklanych są wszelkiego rodzaju zabudowy szklane, które idealnie sprawdzają się w pokojach  oraz łazienkach. Zabudowy szklane mogą również zostać wykonane z różnego rodzaju szkła. Najczęściej spotykaną ich formą są kabiny prysznicowe wykonywane pod konkretny wymiar oraz szklane zabudowy klatek schodowych w domach jednorodzinnych. Szkło wykorzystywane to tego rodzaju projektów może zostać ozdobione delikatnymi akcentami graficznymi a także mocnymi i wyrazistymi zdjęciami. Nic nie stoi na przeszkodzie aby część kabiny prysznicowej pokryła grafika wodospadu lub innego motywu, który wzbogaci wnętrze łazienki.

Podsumowując można łatwo zauważyć iż szklany trend nabiera znacznego rozmachu i będzie spotykany w coraz większej liczbie pomieszczeń.

Dodano: 29-01-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart