Nowoczesna kuchnia

Kuchnia to chyba najważniejsze pomieszczenie w każdym domu.

Czy wiecie, iż statystycznie w kuchni spędzamy rocznie około 1 miesiąca? To nie pomyłka! Statystyczny Polak czy Polka spędza w tym pomieszczeniu około 31 dni w roku. Spędzony czas w kuchni nie koncertuje się wyłącznie na przygotowywaniu posiłków i ich spożywaniu.

 

remont kuchni

 

Kuchnia to dla nas coś więcej. To miejsce rodzinnych spotkań, podczas których poruszamy wiele tematów. Czasami rozmawiamy o błahych sprawach, a nierzadko podejmujemy w niej ważne decyzje. Dlatego poświęcamy jej tyle uwagi podczas planowania jej aranżacji.

 

Jak zaplanować kuchnię

Przy planowaniu kuchni powinniśmy przestrzegać kilku zasad, dzięki temu nasze pomieszczenie będzie spełniało wszystkie swoje zadania.

  1. Po pierwsze ergonomia. Jest ona szczególnie ważna w mniejszych kuchniach, gdzie każdy cm2 jest na wagę złota. Ta zasada powinna również dotyczyć przestronnych kuchni w domach jednorodzinnych. Odpowiednie wykorzystanie dostępnej przestrzeni umożliwia przechowywanie większej ilości sprzętów kuchennych oraz produktów spożywczych. Również odpowiednie rozmieszczenie najważniejszych elementów tj: płyta grzewcza, piekarnik, lodówka, zmywarka czy zlewozmywak ma kluczowe znaczenie przy przygotowywaniu posiłków. Płyta grzewcza, stół oraz zlewozmywak powinny być zlokalizowane blisko siebie. Wiąże się to z wygodą przygotowanie posiłków, podczas których te 3 sprzęty kuchenne są wykorzystywane naprzemiennie.

  2. Po drugie zaprojektuj kuchnie wg swoich potrzeb. Każda rodzina jest inna i posiada trochę odmienne potrzeby. To ty masz się czuć w kuchni dobrze, a nie projektant wnętrz.

  3. Jeśli masz jeszcze dostępne miejsce, postaraj się go wykorzystać na szafki. Nawet wiszące szafki pod samym sufitem okażą się przydatne. Można w nich przechowywać okazjonalną zastawę lub sprzęty kuchenne, które są rzadko używane.

  4. Postaraj się myśleć perspektywicznie. Jeśli teraz nie posiadasz danego sprzętu – może się to zmienić w przyszłości. Dlatego zostaw wolne miejsce na blatach kuchennych oraz zaplanuj odpowiednią ilość gniazdek elektrycznych. Lepiej jest ich posiadać więcej, niż w przyszłości używać przedłużaczy.

panele szklane w kuchni

 

Nowoczesna kuchnia, czyli jaka?

Nowoczesna kuchnia to taka, która jest ergonomiczna i łatwa w utrzymaniu w czystości. Wybór mebli do kuchni, płytek czy elementów szklanych powinien być podyktowany tymi kryteriami. Aranżując naszą kuchnię powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na miejsca, które mogą ulec zabrudzeniu. Należą do nich ściany przy zlewozmywaku, kuchence czy stole. Te powierzanie powinny zostać zabezpieczone płytkami ceramicznymi lub szkłem. My osobiście preferujemy panele szklane z dowolnym nadrukiem. Jest to znacznie ciekawsze rozwiązanie niż położenie płytek ceramicznych. Dodatkowym atutem to spersonalizowany nadruk na panelach szklanych. Wybór kolorystyki pozostawiamy Wam!

Dodano: 01-09-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart