Nowoczesny dom

Czym jest dla nas mieszkanie lub dom? To pytanie jest chyba najważniejszym wyznacznikiem jego przyszłego wystroju wnętrz.

Nie każdy z nas ma te same preferencje związane z korzystaniem z pomieszczeń domowych. Możemy wyróżnić kilka grup osób, które będą miały inne oczekiwania:

 

  • rodziny z małymi dziećmi,
  • rodziny, które posiadają starsze dzieci,
  • osoby, które nie posiadają dzieci.

 

Każda z tych grup będzie wykorzystywała pomieszczenia domowe w odmienny sposób. Również będzie inny nacisk na wykończenie pomieszczeń i ich codzienne wykorzystanie. W dzisiejszym wpisie omówimy wystrój wnętrz dla rodzin z małymi dziećmi.

 

lustra na wymiar


Rodzinny z małymi dziećmi będą nastawione na funkcjonalność i bezpieczeństwo wnętrz. Związane jest to z częstym przebywaniem domowników w mieszkaniu czy domu. Małe dzieci, większość czasu spędzają właśnie w domu. A co się, z tym wiąże również ich opiekunowie. Dlatego pokoje muszą być funkcjonalne i bezpieczne dla dzieci.

Niezależnie od wybranej koncepcji należy zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność mebli domowych. Dzieci szybko powiększają swój arsenał zabawek i niezbędnych w ich mniemaniu dzieci. Dlatego lepiej sprawdzą się dedykowane meble do zabudowy, które umożliwią lepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni pokoju. Projektując pokój dziecięcy należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

 

  • miejsce do zabawy,
  • miejsce do odrabiania lekcji, malowania i innych prac manualnych,
  • miejsca na książki i inne przybory do nauki,
  • szaf na ubrania,
  • wygodnego łóżka do spania, które nierzadko jest centrum zabaw naszego dziecka.

 

W zależności od wielkości pokoju wygospodarowanie miejsca na te wszystkie elementy może być nie lada wyzwaniem – dlatego często jedynym rozwiązaniem są meble dziecięce wykonywane na wymiar.

 

zabudowy szklane Warszawa


Kolejne pomieszczenie, które należy uwzględnić w naszych rozważaniach to salon. Jest on miejscem, w którym spotyka się cała rodzinna. Dla rodzin z dziećmi jest to miejsce zabaw z dziećmi, wieczornego wypoczynku rodziców a także nierzadko miejscem pracy. Dlatego tak ważne jest jego odpowiednie zaprojektowanie oraz zaaranżowanie. Warto rozważyć gustowne wstawki, które są wykonane ze szkła. W takich pomieszczeniach idealnie sprawdzą się lustra na wymiar, które zostaną wzbogacone panelami szklanymi mogących posiadać różnorodne nadruki. Zaadaptowanie jednej ze ścian w salonie na szklany pejzaż to idealny pomysł. Dzięki temu rozjaśnimy całe pomieszczenie a także dodamy mu nowoczesnego i spersonalizowanego wyglądu.

Dodano: 28-02-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart