Nowości w dziedzinie szkła

Szkło jest coraz częściej wykorzystywane w aranżacji mieszkań. Jest ponadczasowe i świetnie prezentuje się w nowoczesnych mieszkaniach, zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach.

 

szklarz - nowoczesne panele szklane

 

Co nowego możemy Państwu zaproponować ze szkła?

 

Zlew ze szkła

Wielbiciele nowoczesnych i oryginalnych rozwiązań powinni zainteresować się wykonaniem na wymiar zlewozmywaków szklanych. Przy projektowaniu kuchni nie musimy już wybierać tylko stalowych czy granitowych zlewów możemy dobrać kolorystkę ociekacza z pięknego, nowoczesnego szkła, który idealnie wkomponuje się z naszym blatem kuchennym. Komory tego typu zlewów są wykonane ze stali nierdzewnej lub granitu, a ociekacz ze szkła hartowanego.

 

Szklarz na pewno doradzi nam jaki dokładnie zaprojektować model, jednak tutaj organiczna nas tylko nasza wyobraźnia. Szkło użyte w tego typu projektach jest hartowane, może być barwione na wiele kolorów, a przede wszystkim jest bardzo bezpiecznie i odporne zarówno na czynniki chemiczne, jak i fizyczne. Zlew kuchenny jest niewrażliwy na wysokie i niskie temperatury, a ponadto niestraszne są mu tłuste zabrudzenia czy przypadkowe zarysowania.

 

Podświetlane panele szklane - jest to chyba najmodniejszy element wykończania kuchni lub zastąpienia tradycyjnych płytek szkłem dekoracyjnym w salonie, łazience czy sypialni. Co ciekawe coraz częściej panele szklane używane są na frontach szafek, jest to dość nowe, jednak bardzo interesujące rozwiązanie. Szkło dekoracyjne jest odporne na wilgoć, a jego gładka struktura pozwala na oryginale kształtowanie wizualnie pomieszczeń.

 

Montaż paneli szklanych.

Panele możemy zamówić u szklarza i zamontować sami. Cały montaż nie będzie trwał długo - max 3 godziny. Szkło mocujemy do ściany lub podłogi na 2 sposoby:

  • Przywieramy za pomocą kołków dystansowych,
  • Przyklejamy panele za pomocą kleju.

Każdy z nas na pewno poradzi sobie z ich montażem, gdyż jest szybki i łatwy.

 

Szkło dekoracyjne daje nam ogromne możliwości projektowe. Nie tylko możemy wybrać jego kolor od bezbarwnego, barwionego czy z nadrukiem, ale również kształt. Panele szklane są odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu. Bardzo modne w ostatnim czasie są panele ścienne podświetlane. Nadają one niesamowity efekt naszemu wnętrzu i wyglądają bardzo nowocześnie.

 

Musimy pamiętać, ze panele szklane montowane są na samym końcu po powieszeniu wszystkich szafek i zainstalowaniu sprzętów kuchennych. Wtedy mamy możliwość idealnego dopasowania oraz ich przycięcia.

Dodano: 27-07-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart