Panele szklane - doskonałe uzupełnienie każdej kuchni

Panele szklane nie schodzą z czołowych miejsc listy najlepszych pomysłów na aranżację wnętrza domu. Osoby z branży się temu nie dziwią, gdyż znają zalety paneli szklanych. Panele szklane posiadają niepowtarzalny wygląd, są funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu. Panele szklane zdobyły uznanie projektantów, tym iż ich zastosowanie nadaje całemu wnętrzu szczególnego blasku i nowoczesnego charakteru. W niektórych przypadkach zastosowanie paneli szklanych odmienia całkowicie wnętrz, dzięki czemu koszty remontu ulegają znaczącej redukcji.

Jednak w większości aranżacji panele szklane stanowią wyłącznie ozdobę kuchni, tworząc ciekawe połączenie między blatem, a wiszącymi nad nim szafkami.

Panele szklane najczęściej wykorzystuje się w kuchni, w której stanowią element dekoracyjny i funkcjonalny. Zastępują one przeważnie standardowo wykorzystywaną terakotę, która oddziela blat, a szafki wiszące. Do niedawna, w tym miejscu, używano wyłącznie płytek zabezpieczających ścianę przed różnego rodzaju zabrudzeniami, które mogły powstać podczas przygotowywania posiłków.

Kuchnia to miejsce w domu, które jest szczególnie narażona na różnego rodzaju zabrudzenia. Dlatego warto wybierać do niej rozwiązania możliwie jak najprostsze, które w łatwy sposób można utrzymać w czystości. Panele szklane są odporne na działanie wysokich temperatur. Można je stosować w otoczeniu kuchenki czy piekarnika.

Niewątpliwą zaletę paneli szklanych jest ich utrzymanie w czystości. Panele szklane są niewrażliwe na wodę i detergenty czyszczące. Aby utrzymać panele szklane w czystości należy je przetrzeć wilgotną ściereczką, a następnie wytrzeć do sucha.

Poniżej praktyczny przykład wykorzystania paneli szklanych w kuchni. Wykorzystane szkło jest hartowane i ma 5mm grubość. Zostało polakierowane w kolorze ścian (błękitny z palety NCS).

 

nowoczesne panele szklane Warszawa

 

panele szklane du kuchni

Dodano: 22-03-2018
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart