biuro@cienkusz.com.pl
+48 602 159 897

Panele szklane - doskonałe uzupełnienie każdej kuchni

Panele szklane nie schodzą z czołowych miejsc listy najlepszych pomysłów na aranżację wnętrza domu. Osoby z branży się temu nie dziwią, gdyż znają zalety paneli szklanych. Panele szklane posiadają niepowtarzalny wygląd, są funkcjonalne i łatwe w czyszczeniu. Panele szklane zdobyły uznanie projektantów, tym iż ich zastosowanie nadaje całemu wnętrzu szczególnego blasku i nowoczesnego charakteru. W niektórych przypadkach zastosowanie paneli szklanych odmienia całkowicie wnętrz, dzięki czemu koszty remontu ulegają znaczącej redukcji.

Jednak w większości aranżacji panele szklane stanowią wyłącznie ozdobę kuchni, tworząc ciekawe połączenie między blatem, a wiszącymi nad nim szafkami.

Panele szklane najczęściej wykorzystuje się w kuchni, w której stanowią element dekoracyjny i funkcjonalny. Zastępują one przeważnie standardowo wykorzystywaną terakotę, która oddziela blat, a szafki wiszące. Do niedawna, w tym miejscu, używano wyłącznie płytek zabezpieczających ścianę przed różnego rodzaju zabrudzeniami, które mogły powstać podczas przygotowywania posiłków.

Kuchnia to miejsce w domu, które jest szczególnie narażona na różnego rodzaju zabrudzenia. Dlatego warto wybierać do niej rozwiązania możliwie jak najprostsze, które w łatwy sposób można utrzymać w czystości. Panele szklane są odporne na działanie wysokich temperatur. Można je stosować w otoczeniu kuchenki czy piekarnika.

Niewątpliwą zaletę paneli szklanych jest ich utrzymanie w czystości. Panele szklane są niewrażliwe na wodę i detergenty czyszczące. Aby utrzymać panele szklane w czystości należy je przetrzeć wilgotną ściereczką, a następnie wytrzeć do sucha.

Poniżej praktyczny przykład wykorzystania paneli szklanych w kuchni. Wykorzystane szkło jest hartowane i ma 5mm grubość. Zostało polakierowane w kolorze ścian (błękitny z palety NCS).

 

nowoczesne panele szklane Warszawa

 

panele szklane du kuchni

Dodano: 22-03-2018
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

kabiny prysznicowe Warszawa
lustra na zamówienie Warszawa
panele szklane do kuchnii Warszawa
grafika na szkle Warszawa
"Zakład Szklarski" S.C. Jerzy Cienkusz Beata Cienkusz
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie: Devilart