Panele szklane - doskonały pomysł na nowoczesne wnętrza

Nowoczesny, ciekawy i przytulny dom to marzenie każdego z nas. Dom to wyjątkowe miejsce, które powinno zapewniać komfort i poczucie bezpieczeństwa. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby nasze domowe wnętrza nabrały nowoczesnego i niekonwencjonalnego wyglądu.

 

Panele szklane z nadrukiem to doskonały pomysł na zaprojektowanie nowoczesnych pomieszczeń w Twoim domu!
 

Czym są panele szklane?

Panele szklane to obecnie coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych płytek ściennych. Panele szklane przeważnie znajdują zastosowanie nad blatem kuchennym. Wysokiej jakości panele szklane charakteryzują się dużą odpornością na zarysowania oraz oddziaływanie wysokich temperatur. Dlatego można je stosować bezpośrednio przy kuchenkach elektrycznych i gazowych. Dużym atutem tego rodzaju materiału wykończeniowego jest łatwość w utrzymania w czystości. Szklane panele nie absorbują zabrudzeń oraz tłuszczu. Można je szybko i łatwo wyczyścić przy pomocy wilgotnej ściereczki.
 

Panele szklane z nadrukiem - metoda naniesienia na szkło koloru lub grafiki ma znaczenie!

Dostępne w sprzedaży panele szklane mogą posiadać ciekawe kolory lub grafiki. Sposób ich naniesienia na panele szklane determinuje trwałość produktu oraz jego walory wizualne. Najmniej trwałe panele szklane są wykonane ze szkła laminowanego. Ta metoda polega na naklejeniu na taflę szkła zadrukowanej foli wybraną grafiką. Początkowo efekt wizualny jest bardzo dobry. Natomiast pierwsze problemy będą widoczne już po roku czasu. Będą to małe pęcherzyki powietrza pojawiające się pomiędzy szkłem, a folią. Natomiast w późniejszym okresie folia zacznie odchodzić od tafli szkła, a naniesiona szata graficzna utraci swoje pierwotne kolory oraz wyblaknie.

 

panele szklane

 


Bardziej trwalsze i polecane przez nas rozwiązanie to szkło lakierowane dobrej jakości farbą bądź panele z nadrukiem UV, naniesionym bezpośrednio na szkło. Opisywana metoda charakteryzuje się wysoką trwałością i zapewnia pożądany wygląd paneli przez wiele lat. Nadruki, które są nanoszone bezpośrednio na szkło umożliwiają wykonania dowolnej grafiki, która z pewnością ożywi i spersonalizuje wnętrze każdego pomieszczenia.
 

Gdzie można wykorzystać panele szklane z nadrukiem?

Panele szklane dają szerokie możliwości wykorzystania w każdym z domowych pomieszczeń. Najbardziej popularne ich zastosowanie to pomieszczenia kuchenne, w których z powodzeniem zastępują płytki ścienne. Natomiast nie jest to jedyne miejsce w naszym domu, w którym można je zastosować. Panele szklane doskonale sprawdzą się w łazienkach, gdyż są odporne na działanie wilgoci. Przy pomocy paneli szklanych możemy zbudować ciekawą kompozycję wizualną, która zamieni naszą łazienkę w scenerię z egzotycznych zakątków świata.

Dodano: 23-04-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart