Pomysł na nowoczesną kuchnię

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach czy mieszkaniach! Czy wiecie, że w kuchni spędzamy około 30% naszego czasu, w którym przebywamy w domu. Wg ostatnich badań kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu.

 

Nic więc dziwnego, że chcemy aby nasze kuchnie były idealne!

 

Idealna kuchnia to jaka? Czy jest jakiś uniwersalny sposób na stworzenie kuchni marzeń? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista i jednoznaczna. Natomiast możemy przedstawić wam kilka ogólnych rad, które sprawią iż wasza kuchnia będzie funkcjonalna i nowoczesna.

 

nowoczesna kuchnia

 

1. Po pierwsze dobry plan

 

Każde przedsięwzięcie powinniśmy rozpocząć od przemyśleń, koncepcji, które z czasem przerodzą się w ogólny plan działania. Działając stopniowo, możemy zaprojektować samodzielnie naszą kuchnie. Warto zacząć od ogółów, które będą stopniowo rozszerzane o bardziej szczegółowe rozwiązania. Nie zakładajmy na początku jakie uchwyty mają mieć szafki. Skupmy się na tym co chcemy aby w kuchni się znalazło. Czyli najpierw planujemy ramowe założenia tj: sprzęty do zabudowy stałej czy chcemy mieć wyspę na środku kuchni. Dopiero w następnym kroku powinniśmy nasze założenia skonfrontować z dostępną przestrzenią i nanieść odpowiednie poprawki.

 

2. Ergonomia i funkcjonalność

 

Idealna kuchnia to ergonomiczna i funkcjonalna kuchnia. Dlatego projektując nasze pomieszczenie kuchenne warto zadbać o ten aspekt. Rozstawienie najważniejszych elementów kuchennych tj: lodówka, piekarnik, płyta grzewcza czy zlewozmywak nie powinno być rolą przypadku. Dzięki temu przyrządzanie codziennych posiłków stanie się przyjemnością. Dobry dostęp do sprzętów kuchennych to pierwszy filar idealnej kuchni. Drugi to utrzymanie pomieszczenia w czystości. W tym miejscu mogą być niezbędne usługi szklarza, który może przygotować bardzo ciekawe i funkcjonalne rozwiązania. Dobrym rozwiązaniem jest zastąpienie tradycyjnych płytek panelami szklanymi, które posiadają identyczne właściwości zabezpieczające. Dodatkowym ich atutem jest możliwość posiadania spersonalizowanych nadruków. Panele szklane z nadrukiem to okazja do spersonalizowania twojej kuchni. Możemy wybrać dowolne zdjęcia z naszych wakacji i umieścić je na panelach szklanych. Rzetelny szklarz przygotuje tego rodzaju panele szklane na odpowiedni wymiar oraz dokonana fachowego montażu.

 

panele szklane

 

3. To ty musisz dobrze się czuć w kuchni

 

Nawet najlepszy projekt kuchni nie zapewni tobie komfortu, jeśli nie będzie zgodny z Twoimi preferencjami. To Ty masz doskonale czuć się w tym pomieszczeniu. Dlatego nie ulegaj za wszelką cenę presji doradców czy sprzedawców. Wybieraj to co Ci się podoba z uwzględnieniem dobrych sugestii. To Ty będziesz spędzać w kuchni ponad 30% swojego czasu, w którym przebywasz w domu.

Dodano: 16-01-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart