Przesuwne drzwi szklane w naszym domu

W nowoczesnych domach coraz częściej pojawiają się elementy szklane w tym również drzwi. Tego rodzaju drzwi idealnie komponują się we wszystkich typach wystroju wnętrz, począwszy od minimalistycznego do loftowego. Obecnie coraz bardziej popularne staja się szklane drzwi przesuwne.

 

Drzwi szklane

W dawnych czasach tego rodzaju drzwi kojarzyły się nam z niebezpieczeństwem – szkło łatwo pękało i wiele osób szczególnie z dziećmi nie decydowało się na tego typu rozwiązania. Teraz drzwi szklane należą do jednych z bezpieczniejszych. Produkowane są ze szkła hartowanego, które ciężko jest stłuc. Zmienił się również ich wygląd. Szkło może być stosowane w łazience, kuchni czy oranżerii gdyż jest odporne na wilgoć. Szeroki wybór kolorów, przeszkleń i wyglądu drzwi szklanych pozwala dopasować je do każdego wnętrza.

 

Kiedy warto zastosować drzwi szklane w pomieszczeniach?

Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach bez okien, gdyż zapewniają naturalne oświetlenie.

Powiększają również optycznie pomieszczenie. Jeżeli chcemy oddzielić jedno pomieszczenie od drugiego w małym mieszkaniu, a jednocześnie mieć widok na to, co się w nim znajduje.

 

drzwi szklane

 

Dlaczego szklane drzwi przesuwne?

Główną zaletą jest to ze nie zajmują one miejsca i doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Taka oszczędność powierzchni jest szczególnie ważna w przypadku niewielkich mieszkań i domów – łazienek, korytarzy, garderób, szaf czy spiżarni.

 

Montaż drzwi przesuwnych

Montaż tego rodzaju drzwi szklanych jest bardzo prostu. Każde skrzydło porusza się na prowadnicy korzystając z umieszczonych w niej kółek. Na końcu każdej szyny powinien znajdować się ogranicznik uniemożliwiający wypadnięcie skrzydła drzwi szklanych. Ilość skrzydeł drzwi przesuwnych jest dowolna, jednak najczęściej spotykane są drzwi przesuwne dwuskrzydłowe. Tego rodzaju drzwi szklane mogą być otwierane za pomocą klamki, pochwytu lub antaby. Drzwi szklane mogą być również chowane w ścianie, dzięki czemu można zaoszczędzić miejsce przy drzwiach i znacznie zwiększyć możliwości aranżacyjne.

 

Drzwi przesuwne coraz częściej stosuje się na tarasach czy balkonach. Najpopularniejsze obecnie drzwi przesuwne na tarasy to tzw. PSK (Parallel-Schiebe-Kipp-Tür – drzwi równolegle-przesuwno-uchylne). Zaletą tego typu rozwiązań jest ich dość atrakcyjna cena oraz wysoka szczelność.

Dodano: 23-04-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart