Samodzielna aranżacja pomieszczeń

Funkcjonalny dom, który spełni wszystkie wymagania rodziny to marzenie każdego z nas. Dom czy mieszkanie w bloku powinno zapewniać rodzinie maksymalny komfort i poczucie bezpieczeństwa. Dlatego tak istotną kwestią jest przygotowanie spójnej i przemyślanej wizji naszych „4 kątów”. Na jej podstawie można pójść o krok dalej i przygotować właściwy projekt architektoniczny wnętrz.

Projekt wnętrz - czy można przygotować samemu?

Wiele osób zastanawia się czy można samodzielnie zaprojektować wystrój pomieszczeń w swoim domu czy mieszkaniu. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca i nie ma przeciwwskazań abyśmy taki projekt wykonali samodzielnie. Ważne jest abyśmy przestrzegali pewnych zasad, które zostaną opisane poniżej.

 

projektowanie wnętrz


Po pierwsze należy zastanowić się nad przeznaczeniem wszystkich pomieszczeń w domu. Brzmi to oczywiste, lecz takim nie jest do końca. Nierzadko zapominamy o przedpokoju, wnękach czy innych miejscach, które warto zaadaptować na różnego rodzaju schowki. Dzięki wykorzystaniu tzw: „bezużytecznego miejsca” możemy go zaoszczędzić w pokojach, łazience czy kuchni. Tak wygospodarowane miejsce możemy przeznaczyć na większy stół kuchenny, pokaźniejszy komplet wypoczynkowy czy montaż zabudowy szklanej w łazience.

Po analizie dostępnego miejsca w mieszkaniu czy w domu należy zacząć od rozmieszczenia najważniejszych elementów w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu zobaczymy ile dostępnego miejsca uda się nam wygospodarować dla innych dodatków, które dodadzą blasku i charakteru danemu pomieszczeniu. Nie musimy od razu korzystać ze skomplikowanych programów komputerowych, które oferują nam wiele funkcji - włącznie z przygotowaniem wizualizacji przestrzennej pomieszczenia. Dobrym i sprawdzonym sposobem jest „kratkowana” kartka z zeszytu. Wystarczy przyjąć odpowiednią skale i możemy nanosić już nasze meble.

Tego rodzaju procedurę projektową należy przeprowadzić dla wszystkich dostępnych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Dzięki temu będziemy mieli już pierwszy a zarazem wstępny projekt, który posłuży jako baza do dalszych modyfikacji i zmian.

 

samodzielne projektowanie wnętrz


Przygotowując własną aranżację wnętrz należy skupić się na 3 najważniejszych pomieszczeniach w domu:

 

  • kuchnia,
  • salon,
  • łazienka.

Są one kluczowe dla wszystkich domowników, gdyż przebywamy w nich większość czasu. Najbardziej newralgicznym pomieszczeniem jest łazienka - szczególnie w godzinach porannych i wieczornych. Dlatego warto szczególnie zadbać o jej funkcjonalność. Z pomocą przyjdą zabudowy szklane, meble oraz lustra na wymiar. To właśnie dzięki nim możemy stworzyć funkcjonalną i nowoczesną łazienkę.

Dodano: 07-11-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart