Schody ze szkła czy warto?

Nowoczesne wnętrze powinno być lekkie i minimalistyczne. Ciemne i przytłaczające klatki schodowe już nie tylko są nie modne, ale dawno odeszły w zapomnienie. Jasne otwarte przestrzenie z elementami lub wykonane w całości ze szkła nadają przestrzeni mieszkalnej więcej światła i lekkości.

W ostatnich latach bardzo ciekawym rozwiązaniem, które pojawiło się na rynku są schody wykonane ze szkła. Nie trzeba ich zachwalać wystarczy na nie spojrzeć.  


Wybierając szklane schody możemy mieć obawy co do ich kruchości czy wytrzymałości. Są one tylko pozornie kruche. Schody wykonane są z kliku warstw hartowanego szkła łączonego specjalną folią zapewniającą bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Można je łączyć z rożnymi dostępnymi elementami jak drewno lub stal nierdzewna. Szkło to niezwykle plastyczny materiał, który nie przewodzi ciepła ani elektryczności, przepuszcza promienie słoneczne i sztuczne światło oraz cechuje się twardą, odporną na większość środków chemicznych powierzchnią.
 


Atutem szklanych schodów jest ich kształt. Przy wyborze szkła mamy ogromną dowolność co do kształtu jaki chcemy nadać naszym schodom - czy mają być proste minimalistyczne, a może fikuśne. To już zależny od naszego pomysłu jak mają komponować się z naszym wnętrzem.

Możemy wyróżnić:

  • schody zbiegowe nadają się do  minimalistycznych wnętrz, nie tylko mieszkalnych, ale także biur, hoteli oraz przestrzeni publicznych,
  • schody proste,
  • schody kręcone,
  • schody półkowe.


Ostatnim czasem bardzo popularne są  modele dywanowe z balustradami i poręczami wykonanymi ze szkła hartowanego pozbawione policzków. Dzięki czemu cała konstrukcja wygląda jakby wisiała w powietrzu. Rolę konstrukcyjną pełnią stopnie oraz podstopnie sprawiające wrażenie: "wychodzących ze ściany".

Innym modelem schodów są tzw "schody zawieszone w powietrzu" - ich konstrukcja polega na metalowych trzpieniach mocowanych w ścianie, a z drugiej na hartowanych elementach szklanych. Tego typu schody wyglądają bardzo luksusowo i doskonale prezentują się we wnętrzu.

Aranżując wnętrze naszego domu czy biura musimy zadać sobie jedno zasadnicze pytanie, jaką rolę mają pełnić schody wewnętrzne. Jeśli pomieszczenie ma wyglądać na nowoczesne i minimalistyczne warto postawić na szklane elementy wykończeniowe. Jest to doskonałe rozwiązanie.

Dodano: 12-01-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart