Ścianki szklane

Nowoczesny projekt biura to jeden z kluczowych elementów, które determinują przyszły sukces firmy. Firmowe wnętrza to nie tylko przypadkowe meble, które mają umożliwić pracę.

 

ścianki szklane 

Obecnie pomieszczenia firmowe to prawdziwe arcydzieła architektury wnętrz, które mają spełniać szereg aspektów. Dobrze zaprojektowane pomieszczenie firmowe powinno zapewniać:

 

  • doskonałą organizację pracy,
  • komfort i bardzo dobrą organizację stanowiska pracy poszczególnych pracowników,
  • możliwość wypoczynku pracowników w przerwach od pracy,
  • zapewnienie możliwości przeprowadzania konferencji i narad w firmie,
  • ciekawy wygląd, który zachwyca kontrahentów.

 

Organizacja pracy w firmie to kluczowy element każdego przedsiębiorstwa. Bez niej wykonywanie codziennych czynności było by niemożliwe. Dlatego warto odpowiednie podzielić przestrzeń biurową na wygodne pomieszczenia. Idealnie sprawdzą się do tego celu ścianki szklane, które są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ścianek działowych.

 

Można wyróżnić 3 podstawowe sposoby wykorzystania ścianek szklanych w lokalach firmowych (podział ze względu na cele marketingowe, wizerunkowe i funkcjonalne):

 

  • ścianki szklane są wykorzystane do zaprojektowania show roomu jako zabudowy szklane,
  • zostały użyte do oddzielenia pomieszczeń, w których odbywają się spotkania z klientami,
  • przy ich użyciu zostały zaprojektowane sale konferencyjne lub inne wspólne pomieszczenia pracownicze.

 

Wykorzystanie ścianek szklanych w show roomach to dość powszechnie stosowany sposób na jeszcze lepsze wyeksponowanie produktu. Zastosowanie szkła umożliwia zabezpieczenie zawartości pomieszczenia przed niepowołanym dostępem. Z drugiej strony dzięki zabudową szklanym, klienci mogą dokładnie przyjrzeć się prezentowanemu produktowi. Zabudowy szklane doskonale sprawdzają się w korporacjach, centrach handlowych.

 

Drugi rodzaj pomieszczeń, w którym warto wykorzystać szklane ścianki to pomieszczenia do spotkań z klientami. Zastosowanie szkła daje nam same korzyści. Pierwsza z nich to efekt marketingowy i synergii. Potencjalni klienci, którzy widzą innych kontrahentów podczas rozmowy, chętniej będą zawierali umowy z firmą. Szczególnie można to zaobserwować w bankach, w których większość pokoi posiada oszklony charakter.

 

Trzeci rodzaj zastosowania ścianek szklanych to pomieszczenia pracownicze, które są wykorzystywane do wewnętrznego użytku. Należą do nich sale konferencyjne, aneksy socjalne, pokoje pracowników. Zastosowanie szkła umożliwia stworzenie efektu bliskości w firmie. Pracownicy widzą siebie nawzajem, choć fizycznie są od siebie odizolowani poprzez szklane ściany. Natomiast nie odczuwają tego. Dzieje się tak poprzez zmysł wzroku, który oszukuje umysł.

 ścianki szklane

 

Wykorzystanie szkła w firmowych pomieszczeniach ma jeszcze jedną zaletę. Wszyscy pracownicy widzą, co w danym momencie dzieję się w firmie. Po zebraniu zarządu w sali konferencyjnej, naturalnym jest przekazanie wytycznych odpowiednim podwładnym. Dzięki ścianką szklanym pracownicy mogą lepiej przygotować się do takiej rozmowy.

 

Niezależnie czy ścianki szklane zostały wykorzystane do zaprojektowania show roomu, użyte do oddzielenia pomieszczeń, w których odbywają się spotkania z klientami lub zbudowania innych pomieszczeń pracowniczych – cel jest jeden: podnieść wydajność i rentowność firmy.

Dodano: 20-02-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart