Szklana łazienka - jak użyć szkła aby wyglądała nowocześnie i była funkcjonalna?

Wykończenie ścian w łazience płytkami odchodzi powoli w zapomnienie. Coraz częściej szukamy nowych pomysłów, aby nasze podłogi i ściany wyglądały efektownie. W tym przypadku doskonale sprawdzają się panele szklane z przeróżnymi wzorami. Za pomocą paneli szklanych możemy zaaranżować dowolną przestrzeń. Ich wzory oraz kolorystyka jest zawsze ustalana indywidualnie z klientem. Możemy również zastosować wstawki z paneli szklanych, które rozświetlą oraz powiększą optycznie naszą łazienkę. Należy również wspomnieć, iż takie panele szklane są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Są odporne na wilgoć i łatwe w codziennym czyszczeniu.

Szkło w łazience może również pojawić się w postaci przeróżnych dodatków.

Bardzo popularne w ostatnim czasie są  szklane półki, które nie tylko stanowią element dekoracji ale również są bardzo funkcjonalne. Półki wykonane ze szkła bardzo dobrze prezentują się gdy zostaną podświetlone. Tego typu rozwiązania nadają naszej łazience niesamowity charakter, a ustawione na nich rzeczy prezentując się znacznie okazalej.

 

nowoczesna łazienka - panele szklane, lustra na wymiar


Innym, ważnym szklanym dodatkiem dodającym charakteru naszej łazience jest szklana umywalka, szklany uchwyt do szafki czy szklany dozownik do mydła.

Możemy również wykonać szklaną kabinę prysznicową z podświetleniem lub wannę, która sprawdzi się idealnie podczas romantycznych kąpieli. Jeżeli chodzi o wybór szklanych kabin czy wanien istnieje możliwość wykonania ich na wymiar, który jest dopasowany do naszych potrzeb oraz powierzchni naszej łazienki.

Szkło stosowane w łazience jest tzw szkłem bezpiecznym - hartowane zbrojone czy klejone. Dzięki temu w czasie uderzenia, szkło rozsypuje się na kawałki o nieostrych krawędziach. Takim szkłem nie możemy się zranić, ani przeciąć.

 

Szkło bezpieczne ma wiele zalet:

  • nie rysuj się,
  • nie móżmy się nim skaleczyć,
  • jest niedrogie,
  • ma szerokie zastosowanie.


Coraz częściej możemy spotkać szkło użyte w różnych konfiguracjach w naszych łazienkach. Doskonale współgra zarówno z naturalnym jak i sztucznym oświetleniem. Jeśli chcecie aby wasza łazienka prezentowała się nowoczesne - nie może w niej zabraknąć szkła.

Dodano: 30-10-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart