Szklane baseny czy odważysz się wejść?

Na pewno każdy z nas widział lub miał przyjemność korzystać z basenu infinity, którego jedna krawędź jest przeszklona. Możemy je często spotkać w hotelach. Jednak są baseny w których kąpiel jest tylko dla odważnych, a osoby z lękiem wysokości powinni je omijać.

 

Pierwszym przykładem takiego basenu jest basen w Market Square Tower w Houston, który znajduje się na 42 piętrze. Jest on wysunięty za budynek, a szklana podłoga i spojrzenie w dół to naprawdę nie lada wyzwanie. Umieszczony jest on 152 metrów nad ziemią, a pod nim znajduje się ruchliwa ulica.

 

szklane baseny

 

Kolejny basen wysunięty nad ruchliwą ulicę ze szklanym dnem, znajduje się w hotelu Indigo w Hong Kongu. Jest on umieszczony na 29 piętrze i ma wymiary 13.6 m x 3.6 m.

 

W Europie ostatnim czasem powstał wyjątkowy basen w Londynie. Położony jest on na 35 piętrze i łączy ze sobą dwa dachy wieżowców Embassy Gardens. Niesamowita nowoczesna konstrukcja z pewnością przyciągnie klientów do hotelu.

 

Innym basenem godnym uwagi jest basen mieszczący się w hotelu Golden Nugget w Las Vegas. Dwa baseny oddzielone od siebie szklaną zbrojoną szybą, w pierwszym pływają rekiny, zaś w drugim turyście. Jest to nie lada atrakcja w najsłynniejszym kasynie w Las Vegas, która przyciąga bardzo duże grono klientów.

 

Najlepszym szklanym basenem na świecie został okrzyknięty Bandra Ohm Tower w Bombaju. Nie jest to pojedynczy basen, lecz kompleks basenów ułożonych kaskadowo w kształt litery omega. Każdy pokój hotelowy posiada właśnie taki basen, z którego rozciąga się przepiękny widok na całą metropolie.
 

Możemy zauważyć, ze ostatnim czasem szklane baseny stały się dość popularne i ciągle wzbudzają zachwyt ich użytkowników. Są ekologiczne i bardzo wytrzymałe. Zaprojektowane ze szkła zbrojonego 20 cm. Według projektantów są bezpieczne i przede wszystkim bardzo atrakcyjne.

 

Jednak czy każdy chciał by z niego skorzystać?

Dodano: 26-11-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart