Szklane drzwi i nowoczesne klamki w naszym domu

Nowoczesne domy zaprojektowane są często z ogromnym rozmachem. Do ich wykończenia używa się materiałów najwyższej jakości. Jednym z najczęściej wykorzystanych jest szkło. Świetnie komponuje się ono zarówno z drewnem, ale również ze stalą czy aluminium. Najczęściej oprócz balustrad szklanych możemy w nowoczesny domach spotkać szklane drzwi na wymiar.

 

Drzwi szklane służą nie tylko jako dekoracja, ale również jako oddzielenie przestrzeni wewnątrz pomieszczeń. Drzwi zewnętrzne natomiast oddzielą nasza prywatną przestrzeń od otoczenia zewnętrznego. Są one elementem, na który zawsze zwracamy uwagę odwiedzając znajomych w nowo wybudowanych 4 kątach. Jest to pierwszy element wystroju, który rzuca się nam w oczy. Drzwi szklane oczywiście otwieramy za pomocą klamki, którą należy odpowiednio dobrać do naszych drzwi.

 

drzwi szklane

 

Klamki do drzwi szklanych możemy podzielić na kilka typów, w zależności od użytego materiału do ich wykonania.

 

Najczęściej na naszym rynku możemy spotkać klamki aluminiowe, które są nie tylko w atrakcyjnych cenach lecz również są one odporne na korozje. Występują one w różnych kolorach i kształtach.

 

Klamki mosiężne są one droższe niż aluminiowe. Jednak bardzo dobrze sprawdzają się w drzwiach zewnętrznych. Pasują również doskonale do drzwi drewnianych lub klasycznych.

 

Klamki antybakteryjne - są one doskonałe dla alergików. Pokryte są jonami srebra, dzięki czemu stosowane są w miejscach publicznych jak np.: szpitale, urzędy, biura - gdzie dotyka ich większa liczba osób.

 

Następnym modelem klamek są klamki ze stali nierdzewnej, które najczęściej dobierane są do szklanych drzwi. Stal charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia i zarysowania, dlatego jest tak często wybierana przez klientów.

 

Ostatnią i chyba najbardziej nowoczesną formą klamek są klamki szklane, które możemy zamówić. Szklarz wykona je według naszego pomysłu, a szkło w nich użyte będzie na pewno odporne na stłuczenia. Nie muszą być to tradycyjne klamki. Klamki te mogą mieć postać kuli, a szkło może być barwione na wybrany przez nas kolor. Są one przeważnie wykonane ze szkła odpornego na pęknięcia i zarysowania.

 

Wybór drzwi i szklanych klamek znacznie wpływa na wygląd i estetykę naszych pomieszczeń. Dlatego zawsze pamiętajmy, aby wybrane przez nas elementy dobrze się ze sobą komponowały.

Dodano: 22-03-2022
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart