Szklane szafy i ściany

Coraz częściej możemy spotkać w nowoczesnych mieszkaniach zabudowy szklane. Szafa kiedyś tradycyjna drewniana, masywna odchodzi powoli do lamusa, a jej miejsce zastępują nowoczesne szafy ze szkła. Tego rodzaju meble powinny być wykonane na zamówienie i ujęte w naszym projekcie jeszcze przed remontem czy budową domu. Jest to dość istotna rzecz, gdyż później może się okazać, że nie mamy miejsca na ubrania w sypialni czy pominęliśmy spiżarkę, która jest niezbędna w każdym domu.

 

Szklana szafa w przedpokoju - do niedawna tego rodzaju meble wykonywano najczęściej z płyt meblowych lub z drewna, jedynym szklanym elementem było często lustro, które miało za zadanie powiększyć mały przedpokój. Teraz w wielu domach w przedpokoju możemy spotkać wiele elementów szklanych. Od półek, luster czy drobnych wieszaków na ubrania, nierzadko są to zabudowy szklane. Szkło nadaje charakteru każdemu pomieszczeniu, a przy tym wygląda bardzo elegancko.

 

Szafa szklana - tego rodzaju zabudowa szklana powinna być dokładnie przemyślana. Na samym początku powinniśmy zadać sobie pytanie na jakie przedmioty i ubrania ma być szafa, ile ma mieć półek, a ile szuflad. Niektórzy z nas wolą wieszać rzeczy na wieszakach, inni wolą wrzucać ciuchy do szuflad lub koszyków. Powinniśmy również przemyśleć miejsce na deskę do prasowania, odkurzacz czy mopa.

 

Szklane szafy mogą wyglądać dokładnie tak jak sobie wymarzyliśmy, gdyż możemy wykorzystać wiele rodzajów szkła. Najbardziej popularne to:

 

  • szyby lakierowane (gładkie),
  • szyby matowe, - inaczej zwane szkłem satynowym. To bardzo specyficzny rodzaj szkła. Refleksy świetlne oraz odciski palców nie są widoczne na tego rodzaju szkle, a całość wygląda bardzo delikatnie - jak aksamit.
  • szyby ornamentowe - są wyjątkowe i mają trójwymiarowy wygląd, dzięki temu są bardzo wygodne w użytkowaniu, gdyż nie widać na nich odbić palców, a prezentują się zawsze bardzo elegancko. Tego typu szkło najczęściej wykorzystane jest w salonach i sypialniach. To wyjątkowy, innowacyjny materiał stanowiący połączenie trwałości i niepowtarzalnego designu
  • szyby dekoracyjne drukowane – tutaj mamy dowolność w wyborze nadruku. Dzieci w swoich pokojach najczęściej maja szafy z nadrukiem swoich ulubionych bohaterów, zdjęcia z wakacji lub idoli. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że tego rodzaju rozwiązanie jest czasowe, ze względu na zmieniające się upodobania naszych pociech.

Szklane zabudowy zawsze prezentują się doskonale w każdym pomieszczeniu, a dzięki swojej kreatywności mogą być one naprawdę wyjątkowe.

Dodano: 27-07-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart