Szklany balkon, a może również szklana podłoga na tarasie?

Od dawna szkło nadaje lekkości i przestrzeni każdemu wnętrzu. W wąskich przestrzeniach sprawdza się doskonale gdyż nie stanowi bariery dla światła i lepiej je doświetla. Coraz częściej możemy również spotkać elementy szklane na zewnątrz budynków.

Szklane balustrady balkonowe, również zyskały bardzo szerokie grono zwolenników. Doskonale sprawdzają się zarówno na małych jak i dużych powierzchniach, a efekt wizualny zawsze jest bardzo dobry. Balustradę szklaną z łatwością dopasujemy do wykończenia każdego tarasu, gdyż balustrady doskonale będą się komponować zarówno z drewnem jak i kamieniem.

 

balustrady szklane w domach


Bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się balustrady ze stali nierdzewnej ze szklanym wypełnieniem. Sprawdzają się one doskonale w każdych warunkach podgrodowych. Są one odporne na wilgoć, słońce czy mróz, a co najważniejsze nie wymagają ciągłej konserwacji jak w przypadku drewna.

Ogromną zaletą każdej balustrady szklanej jest dobranie spersonalizowanego wybarwienia szkła, co przekłada się na ogromne możliwości aranżacyjne. W domkach jednorodzinnych najczęściej spotykamy szkło bezbarwne o dużej przepuszczalności światła, dzięki czemu nasz taras jest dobrze doświetlony, a optycznie wygląda na większy.  Na balkonach lub tarasach w blokach stosuje się szkło maskujące, aby użytkownik mógł zachować większą prywatność.

W większość przypadków szklane balustrady wykonane są ze szkła hartowanego, dzięki czemu są bezpieczne dla małych dzieci i bardzo trudno je uszkodzić.

Czy ciężko jest utrzymać balustrady ze szkła w czystości?


Utrzymanie szklanej balustrady w czystości nie sprawia większych problemów. Ich czyszczenie jest szybkie, a drobne zacieki, które powstają po deszczu bardzo szybko możemy usunąć za pomocą płynów do mycia okien. W przypadku szkła barwionego zabrudzenia nie są widoczne i nie wymagają mycia np. po sezonie zimowym czy deszczu.

balustrady szklane


A może szklana podłoga?

W nowoczesnych budowlach możemy coraz częściej spotkać się ze szklaną podłogą, która zbudowana na pewnej wysokości robi niesamowite wrażenie. Jak np. King Power Mahanakhon (Bangkok, Tajlandia). Chodzenie po niej i oglądanie całego miasta poprzesz szklaną taflę jest wyzwaniem nie dla każdego. Innym doskonałym architektonicznym przedsięwzięciem jest szklany most w Shiniuzhai Geopark w Chinach. Mierzy on 300 m długości i wisi 180 m nad ziemią. Dno mostu wykonane jest z 99 paneli wielowarstwowego szkła, a przejście po nim jest po prostu atrakcją samą w sobie.

Może niedługo i my w naszych domach będziemy się skłaniać do szklanej podłogi w salonie, lub pięknego szklanego tarasu. Kto wie co w najbliższych latach będzie modne.

Dodano: 29-03-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart