Szklany dom

Dom to dla większości z nas oaza spokoju, która powinna zapewniać komfort i spokój wszystkim domownikom. Dlatego tak ważny jest przemyślany projekt aranżacji wnętrz. To właśnie od niego zależy finalny wystrój wszystkich pomieszczeń w domu czy mieszkaniu oraz stopień ich funkcjonalności.

Funkcjonalny dom - czyli od czego zacząć?


Jest to najważniejsze pytanie, które powinniśmy postawić przed rozpoczęciem remontu. Pierwszym krokiem do zaprojektowania funkcjonalnych pomieszczeń jest rozplanowanie dostępnego miejsca z dużym naciskiem na jego maksymalne wykorzystanie. W celu maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni warto wykorzystać szafy wnękowe, które mogą zostać uzupełnione o zabudowy szklane. Dzięki meblom na wymiar możemy zaprojektować każde pomieszczenie wg naszego uznania. Dodatkową zaletą mebli na wymiar i zabudów szklanych jest fakt, iż w każdym pomieszczeniu możemy umieścić niewidoczne schowki na rzeczy domowników. Czym więcej dostępnego miejsca na ubrania, książki, zabawki i inne akcesoria - tym lepiej.

 

zabudowy szklane w domu


Zabudowy szklane to dopiero początek drogi do idealnego domu. Następny krok to zadbanie o odpowiednią kolorystykę pomieszczeń oraz właściwe ich nasłonecznienie. Zastosowane drzwi szklanych to doskonały wybór, który umożliwi odpowiednie naświetlenie pomieszczeń oraz wzbogaci wystrój wnętrz. Ponadto drzwi szklane charakteryzują się znacznie większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne niż ich tradycyjne odpowiedniki, które są wykonane z płyty MDF i oklejone folią.

 

drzwi szklane Warszawa


Jeśli jesteśmy na etapie budowy naszego wymarzonego domu to warto zadbać o odpowiedniej wielkości okna. Duże panoramiczne okna to idealne rozwiązanie dla każdego domu. Ich zastosowanie niesie wiele zalet. Pierwsza z nich to nadanie nowoczesnego kształtu każdemu pomieszczeniu, w którym zostaną one zamontowane. Ponadto tego rodzaju okna idealnie komponują się z zabudowami szklanymi oraz drzwiami wykonanymi ze szkła. Kolejną zaletą w stosowaniu tego rodzaju okien są zalety termiczne, które przyniosą zimą duże oszczędności w rachunkach za ogrzewanie domu. Promienie świetlne to darmowa energia, którą można wykorzystać do ogrzania pomieszczeń podczas zimowej aury.

Dodano: 06-08-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart