Szklany kominek w nowoczesnym wnętrzu

Wspaniała ozdoba każdego wnętrza, ale również element, który zapewni nam ciepło w zimowe pochmurne dni.

Na samym początku powinniśmy określić funkcję kominka:
 

  1. Używany okazjonalnie - najczęściej montowany jest w salonie i służy jako dekoracja. W pochmurne zimowe dni możemy podgrzać nim salon.
  2. Używany jako dodatkowe źródło ogrzewania – służy głównie wtedy, gdy instalacja grzewcza nie jest jeszcze włączona, aby ogrzać pomieszczenia. Sprawdza się również bardzo dobrze przy dużych mrozach, aby zaoszczędzić na ogrzewaniu.
  3. Używany jako główne źródło ciepła – jest to opcja rzadko stosowana, gdyż w Polsce przepisy dokładnie precyzują czym dom powinien być ogrzewany.


Kominek w domu może być zabudowany według naszego pomysłu. Wkłady kominkowy, które możemy kupić to najczęściej spotykane z prostą szybą, narożny, a nawet przeszklony z trzech stron.

 

szklany kominek

 

Ważną kwestią jest tutaj zakup kominka z szybą samoczyszcząca, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się pięknym ogniem przez cały okres użytkowania. Dla nas jako użytkowników najważniejsze jest to, aby móc popatrzeć w chłodny wieczór jak płonie drewno w kominku.

Dlatego warto zastanowić się tutaj z ilu stron chcemy mieć szybę i w jakim miejscu powinien być kominek. Zazwyczaj ustawia się go tak aby móc na niego spojrzeć z kanapy czy z fotela, aby nie był za blisko, gdyż przy nagrzanym wkładzie ciężko będzie nam wysiedzieć blisko niego.   

Obudowa kominka w ostatnim czasie która stała się bardzo populara to obudowa szklana. Głównie stosuje się tutaj szkło barwione, które kolorystycznie pasuje nam do naszego wnętrza. Jego wybór jest naprawdę ogromny! Jednak pamiętajmy, aby taką zabudowę wykonał profesjonalny szklarz, gdyż tego typu materiał musi być odporny na wysokie temperatury. Szkło jak wiemy idealnie komponuje się z każdym wnętrzem, a kominek obudowany szkłem na pewno zrobi na każdym niesamowite wrażenie.

Dodano: 26-10-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart