Szklany zawrót głowy w Twojej łazience

Łazienka w każdym domu czy mieszkaniu to oczko w głowie każdej rodziny. Oczywiście mówimy o dorosłych domownikach, którzy pieczołowicie planują jej finalny kształt. Dobrze przemyślana łazienka to wiele pozytywnych aspektów w codziennym życiu.

 

szklane zabudowyProjektując nowoczesną łazienkę warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • ilość dostępnego miejsca,
  • liczbę domowników,
  • ergonomię,
  • finalny wygląd.


Najważniejszą kwestią w przypadku mieszkań w blokach jest ilość dostępnego miejsca, które zostało wyznaczone na to pomieszczenie. Łazienki w blokach zwyczajowo charakteryzują się małą kubaturą. Dlatego tak ważny jest przemyślany projekt oraz idealne dopasowanie wszystkich elementów do siebie. W takich przypadkach w pierwszej kolejności należy rozważyć kabiny prysznicowe na wymiar. Tego rodzaju zabudowy szklane mają przewagę nad dostępnymi rozwiązaniami w składach budowlanych i marketach. Jest nią wymiar i funkcjonalność, którą możemy dopasować idealnie do danego pomieszczenia. Dodatkowo tego rodzaju zabudowę szklaną możemy zaprojektować w niekonwencjonalny sposób. Przykładem może być schowek pod siedziskiem w kabinie kąpielowej. Dzięki temu wygospodarowujemy dodatkowe miejsce, nie tracąc przy tym funkcjonalności kabiny prysznicowej.

 

lustra na wymiarDrugi aspekt to liczba i wiek domowników. Jeśli w gospodarstwie domowym znajdują się osoby w podeszłym wieku to warto tak zaprojektować łazienkę, aby była maksymalnie funkcjonalna pod ich ograniczone potrzeby ruchowe. Stosując zabudowy szklane możemy stworzyć w pełni funkcjonalną kabinę prysznicową z wygodnymi siedziskami, które z pewnością docenią seniorzy. Nie bez znaczenia jest liczba umywalek w łazience. Jeśli mamy taką możliwość to warto pomyśleć od dwóch. Dzięki temu poranne czynności higieniczne będą przebiegały sprawniej. Z łazienki mogą korzystać równocześnie dwie osoby. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie pokaźnego lustra na wymiar, które swoją szerokością obejmie obie umywalki. Zastosowanie lustra wykonanego na wymiar niesie dodatkową korzyść - dzięki odpowiednim proporcją tafli szkła, możemy znacznie zwiększyć kubaturę łazienki. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu złudzenia optycznego.

 

nowoczesa łazienka - WarszawaKolejny aspekt to ergonomia łazienki. Stosując meble na wymiar i zabudowy szklane możemy w 100% wykorzystać dostępną przestrzeń. Meble na wymiar umożliwiają wykorzystanie każdego zakamarka na przydatne schowki, które są tak niezbędne w każdej łazience. Dopełnieniem całości powinny być subtelnie wykonane pułki szklane przez profesjonalnego szklarza.

Stosując powyższe zasady nasza łazienka będzie w 100% funkcjonalna i nowoczesna. Niezależnie od wybranej kolorystyki, każdą łazienkę można zaprojektować nowocześnie i w taki sposób aby dobrze służyła wszystkim domownikom.

 

łazienka - drzwi szklane

Dodano: 29-01-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart