Szklarz - czym się tak naprawdę zajmujemy na co dzień

Firma Cienkusz to rodzinna firma, która oferuje najwyższej jakości wyroby szklane dla Klientów indywidualnych i firm. Oferujemy wysokiej jakości lustra na wymiar Warszawa, które doskonale sprawdzą się zarówno w mieszkaniach jak i domach. Ponadto wnętrza warto wyposażyć w nowoczesne panele szklane Warszawa, które nadadzą niepowytwarzanego charakteru każdemu wnętrzu. Dla Klientów, którzy posiadają pomieszczenie składające się z wielu kondygnacji przygotowaliśmy balustrady szklane Warszawa – idealnie zagospodarują Państwa klatkach schodowe, które staną się dekoracyjną częścią domu.

Każdy z Państwa o nas słyszał, wie czym się zajmujemy. Lecz czy na pewno?

Z czym kojarzy się Państwu zawód szklarza? Czy jest to wymiana stłuczonych szyb w oknach?

W poniższym wpisie postaramy opisać pokrótce nasz zawód.

Zawód szklarza
istnieje od wielu lat, a dokładnie mówiąc od wielu tysiącleci. Pierwsze wzmianki o naszym zawodzie datuje się na czasy starożytnego Egiptu. Najstarsze znalezione przedmioty, które można nazwać praszkłem, datuje się na ponad 9 tysięcy lat. Natomiast pierwsze wykonane świadomie przez człowieka wyroby ze szkła (paciorki, ozdoby), pojawiły się w Mezopotamii i Egipcie około 3400 lat p.n.e.

 

czym zajmuje się szklarz


Przez długi okres od momentu wynalezienia, szkło było nieprzezroczystą masą nieprzypominającą obecnie rozumianego szkła. Około 1500 roku p.n.e. szklarstwo rozwinęło się na znacznie większą skalę w Egipcie. Właśnie tam narodziło się szkło artystyczne, które barwiono na wiele kolorów. Na czasy Ramzesa II datowana jest też najstarsza znana huta szkła. Istotny rozwój wiedzy związanej z wytwarzaniem szkła dokonał się w Imperium Rzymskim, w którym zajmowało ono ważną pozycję. Początkowo szkło było sprowadzana z terenów Syrii. To właśnie tam zostały wynaleziono piece pozwalające na uzyskanie odpowiednio wysokiej temperatury płynnego szkła (1400 - 1500 stopni Celsjusza). To dzięki wysokiej temperaturze możliwe stało po raz pierwszy udało się wytworzyć szkło przezroczyste, które było najbliższe obecnemu szkłu. Przez kolejne wieki technologia wytwarzania szkła ewaluowała, była ulepsza.

Zawód szklarza obecnie - w czym możemy Państwu pomóc.


Szklarz jest rzemieślnikiem, który nie może pozwolić sobie w swojej pracy na niedociągnięcia. Szklarz na co dzień ma czynienia z taflami szkła i lustrami. Jego praca polega na ich dokładnej obróbce, łączeniu oraz tworzeniu z nich mebli szklanych czy zabudów szklanych.

Zawód szklarza przez lata ulegał zmianie i licznym udoskonaleniom. Obecnie szklarze mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt oraz oprogramowanie projektowe. Dzisiejsze pracownie szklane nierzadko przypominają nowoczesne firmy projektowe, które spełniają najbardziej wyszukane oczekiwania Klientów.

Paleta usług szklarza obejmuje między innymi:

  • wymianę uszkodzonych powierzchni szklanych,
  • projektowanie mebli szklanych, a następnie ich wykonawstwo,
  • przygotowywanie zabudów stałych (kabiny prysznicowe, dachy szklane, ogrody zimowe) na wymiar,
  • przygotowywanie elementów wnętrz ze szkła tj: drzwi szklane, balustrady szklane, itp.


Nikt, kto nie zainteresowałby się dokładnie zawodem szklarza, nie pomyślałby ile różnych zadań jest przez niego wykonywanych w codziennej pracy. Obróbka szkła to podstawa. Dobry, nowoczesny szklarz używa materiałów najwyższej jakości, posiada do dyspozycji najnowocześniejsze maszyny cyfrowe, dzięki którym rezultaty pracy są efektowne i dokładne do 1mm. Efekty naszych prac są widoczne wokół Państwa w każdym supermarkecie, domu czy biurze. Przyzwyczailiśmy się do nich i nie zwracamy uwagi na powszechne występowanie szkła w naszym otoczeniu.

Dodano: 13-07-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart