Szklarz - zakres usług

Czym zajmuje się szklarz? Czy często mamy styczność ze szklarzem w codziennym życiu?

Odpowiedź na te pytania zależy od ich interpretacji.

O ile odpowiedź na pierwsze z nich jest dość proste do udzielenia. Szklarz zajmuje się szeroko rozumianą obróbką szkła. Jest to odpowiedź dość lakoniczna, którą należy rozwinąć aby rozwiać mylne wyobrażenie o zakresie obowiązków szklarza.

Obecnie szklarz to człowiek orkiestra, który zajmuje się szklaną adaptacją wnętrz. Szeroki wachlarz usług szklarskich obejmuje między innymi projektowanie, przygotowanie i montażem:

  • kabin szklanych na wymiar,
  • drzwi szklanych,
  • luster na wymiar,
  • przeszkleń budynków (niestandardowe okna, zewnętrzne drzwi szklane),
  • nowoczesnych barierek łączonych ze szkłem zbrojonym,
  • innych skomplikowanych kompozycji szklanych.


Zastosowań szkła w domu czy firmie jest bardzo dużo. Coraz więcej osób wybiera właśnie usługi szklarza podczas projektowania wnętrz. Szczególnie jeśli chcemy uzyskać nowoczesne i niepowtarzalne wnętrza.

Doskonałym przykładem są domowe łazienki - zwłaszcza te na poddaszach domów. Zastosowanie kabin prysznicowych na konkretny wymiar to idealny pomysł. Dzięki niemu możemy zaprojektować znacznie większy natrysk o dowolnym kształcie. Problemem nie są już wtedy ścianki kolankowe i skosy.  Szklarz bez problemu je uwzględni i wykorzysta je podczas projektu. W niższych miejscach pomieszczenia mogą być zaprojektowanie siedziska lub półki na kosmetyki.

Uzupełnieniem takiej kabiny prysznicowej są z pewnością lustra na wymiar i drzwi szklane, które mogą zawierać odpowiednie ornamenty czy nadruki na szkle. Panele szklane mogą stanowić doskonałą alternatywę lub uzupełnienie tradycyjnych płytek ściennych. Dodatkowym atutem paneli szklanych jest możliwość zastosowania bardzo trwałych nadruków, które umożliwiają stworzenie unikalnych kompozycji. Łazienka może przybrać wygląd rajskiej wyspy czy urokliwej oazy z wodospadem w tle.

Odpowiedź na drugie pytanie: czy często mamy styczność ze szklarzem w codziennym życiu - nie jest już taka oczywista. Wszystko zależy od jego interpretacji. Czy myślimy wyłącznie o jego bezpośrednich usługach w naszym domu, czy pojmujemy to pytanie trochę szerzej i uwzględniamy codzienny kontakt z wyrobami wykonanymi przez szklarzy. Jeśli tak to śmiało można powiedzieć, iż codziennie mamy kontakt z pracą szklarza. Jest ona widoczna w każdym centrum handlowym w postaci szklanych witryn w sklepach, stoisk handlowych czy regałów szklanych.

Dodano: 17-04-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart