Szkło na ścianę - doskonała alternatywa dla tradycyjnych płytek

Coraz częściej szkło jest używane w wykończeniu naszego domu. Zapewnia one nie tylko lekkość, ale i daje nam ogromne możliwości aranżacyjne. Wybierając szkło do kuchni pamiętajmy, że możemy zamontować na ścianie szkło hartowane, laminowane lub też zwykłą taflę szkła.

 

Użyte szkło może być błyszczące, matowe, piaskowane i zawsze prezentuje się nowocześnie i elegancko. Aby uzyskać efekt kolorowej szyby kuchennej, wystarczy podkleić taflę szkła za pomocą folii w dowolnej barwie lub z dowolnym nadrukiem, który sami możemy wybrać z banku zdjęć.

 

panele szklane

 

Tego rodzaju grafika jest zawarta pomiędzy dwoma warstwami szkła, dzięki czemu jest bardzo trwała. Powierzchnia pomiędzy szafkami wiszącymi a blatem powinna być funkcjonalna i efektowna.

 

Jakie są koszty szkła na ścianę?

Tradycyjna szyba będzie najtańszym rozwiązaniem. Cena za 1m2 oscyluje w okolicy 350-400 zł plus folia zabezpieczająca która kosztuje około 10 zł za 1m2. Innym lecz bardziej kosztownym rozwiązaniem są szyby laminowane. Tafla takiego szkła kosztuje około 800-850 zł za 1m2 plus oczywiście grafika, której cena uzależniona jest również od metrów. Przeważnie cena wydruku to 120 zł m2.

 

Jakie szkło jest najlepsze?

  1. Pierwszym i chyba najtrwalszym szkłem jest szkło hartowane. Jest ono najdroższym szkłem stosowanym w kuchni. Tego rodzaju tafle szklane są bardzo odporne na czynniki mechaniczne i temperaturę. Jego wytrzymałość termiczna to aż 200ºC. Szkło hartowane może być kolorowe, bezbarwne lub z nadrukiem.

  2. Kolejnym rodzajem jest szkło laminowane. Tego rodzaju tafle szkła nie należą do najtańszych jednak są również odporne na stłuczenia. Zaletą tego szkła jest fakt, iż nawet po uderzaniu i pęknięciu pozostanie w całości na ścianie. Kolorysta szkła laminowanego jest ogromna.

  3. Tafla szkła zwykłego. Musi mieć ona minimum 4mm grubości, a od kuchenki powinien być zachowany odstęp aby szkło nie nagrzewało się.

 

Szkło jak montować do ścian?

Szkło lakierowane jest mocowane tak, aby warstwa lakieru była zabezpieczona przed porysowaniem czy uszkodzeniem. Są dwa sposoby montażu:

  1. za pomocą bezbarwnego kleju montażowego - efekt jest identyczny jak przy płytkach,

  2. za pomocą okuć punktowych dystansujących.

 

Jeżeli zdecydujemy się wybrać szkło zamiast płytek, na pewno będziemy zadowoleni, a nasza kuchnia będzie wyglądać nowocześnie i niepowtarzalnie.

Dodano: 11-05-2022
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart