Szkło w domu

Nie ma piękniejszego materiału budowlanego niż szkło. Tafle szkła są nieodzownym budulcem, bez którego nie powstał by żaden dom czy mieszkanie. Nikt z nas nie wyobraża sobie domu bez okien czy luster? A to dopiero początek zastosowań szkła w architekturze wnętrz.

 

lustra na wymiar


Szkło w naszych domach można spotkać najczęściej w formie drzwi szklanych, luster na wymiar czy zabudów szklanych. Za każdym razem zastosowanie szkła znacząco podnosi walory estetyczne wnętrza oraz nadaje mu ciekawy i spersonalizowany charakter. Tafle szklane mogą posiadać różne barwy oraz zróżnicowany stopień przezroczystości. Dzięki temu może zostać wykorzystane do projektowania drzwi szklanych, które będą zapewniały odpowiednią intymność dla poszczególnych pomieszczeń. Stosując drzwi szklane w domu czy mieszkaniu nie musi decydować się na jeden rodzaj przeszklenia czy stopień przezroczystości. Drzwi szklane w łazience mogą charakteryzować się 0 stopniem przezroczystości.

 

drzwi szklane

 

Natomiast drzwi do innych pomieszczeń mogą być ozdobione w ornamenty lub inne ozdobne wzory. Również można zastosować większy stopień przezroczystości dla salonu czy kuchni. Dzięki temu drzwi szklane nie tylko odgradzają poszczególne pomieszczenia a stają się ciekawą kompozycją, która nadaje spersonalizowanego charakteru.

Kolejne zastosowanie szkła w domu to oczywiście panele szklane, które z powodzeniem zastępują tradycyjne płytki w pomieszczeniach kuchennych.

 

panele szklane


Dlaczego nie wyróżnić swojej kuchni, dodać jej spersonalizowanego charakteru?

Wykorzystując panele szklane nic już nie stoi na przeszkodzie. Twoja kuchnia może nabrać indywidualnego charakteru. Panele szklane mogą być wykonane ze szkła w różnych barwach. Ponadto na szkło może zostać naniesiony dowolny nadruk, które przemieni Twoją kuchnie w rajski ogród lub tropikalną wyspę. Dodatkową zaletą paneli szklanych jest ich odporność na wysokie temperatury. Można je stosować w bezpośrednim sąsiedztwie płyty grzewczej i piekarnika. Wysoka temperatura nie wpłynie negatywnie na ich wygląd.


panele szklane do kuchni


Szkło możemy również spotkać w łazienkach. Najczęściej w postaci luster na wymiar czy szklanych zabudów pryszniców kąpielowych. Szklane zabudowy to idealna propozycja do domków jednorodzinnych - szczególnie na poddaszach użytkowych, gdzie występują niepełne wysokości i skosy. Stosując zabudowy szklane możemy zaprojektować kabinę prysznicową o dowolnym rozmiarze. Ponadto taka kabina prysznicowa może zostać zamontowana w miejscach, w których występują skosy. Dzięki temu możemy lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

 

łazienka - zabudowy szklane

 

zabudowa szklana

Dodano: 20-06-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart