Szkło w kuchni

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu czy domu. Niezależnie czy jest mała czy duża. To właśnie w niej spędzamy statystycznie najwięcej czasu. Dlatego warto sprawić aby stała się miejscem przytulnym i wyjątkowym. Kuchnia w naszych domach nie sprowadza się wyłącznie do przyrządzania i spożywania posiłków.

Jest czymś więcej!

Kuchnia to miejsce, w którym prowadzone są konwersacje po długim dniu pracy. Kto z nas, wieczorem przy herbacie czy kawie, nie układał planu na następny dzień lub prowadził debaty nad kluczowymi decyzjami. To właśnie w kuchni zapadały decyzje o zakupie nowego telewizora, remoncie czy wyborze kierunku wakacji.

Pomieszczenie kuchenne w twoim domu nie musi być identyczne jak setki innych kuchni w blokach czy domach.

Jak to osiągnąć w prosty sposób?


Prostym, a zarazem bardzo efektownym zabiegiem jest wykorzystanie szkła. Dlatego warto zaprosić do współpracy profesjonalnego szklarza, który może pomóc w dokonaniu znaczącej metamorfozy naszej kuchni.

Możemy wyróżnić trzy podstawowe elementy szklane (najczęściej wykorzystywane przez projektantów wnętrz): panele szklane, lustra na wymiar oraz drzwi szklane. Te ostatnie nie do końca można zaliczyć do wyposażenia kuchni. Natomiast zastosowanie drzwi szklanych dopełni zamierzonego efektu. Po pierwsze panele szklane, które idealnie sprawdzą się w każdej kuchni. Możemy je wykorzystać zamiast tradycyjnych płytek, które oddzielają blaty kuchenne od podwieszanych szafek. Panele szklane mogą zostać ozdobione różnego rodzaju nadrukami. To od was zależy co na nich się znajdzie. Może to być ulubione zdjęcie z wakacji, pejzaż lub kosze z żywnością. Dzięki zastosowaniu paneli szklanych nasza kuchnia nabiera niecodziennego charakteru.

panele szklane - Warszawa

nowoczesne panele szklane


W przypadku mniejszych pomieszczeń kuchennych warto sięgnąć po lustra na wymiar. Ich zastosowanie spowoduje optyczne powiększenie pomieszczenia. Zabieg ten jest bardzo często stosowany przez projektantów wnętrz, którzy w sprytny sposób stosują lustra na wymiar. Dzięki nim sprzedawane mieszkania wydają się większe. Dlaczego my mamy nie skorzystać z tej prostej sztuczki i powiększyć optycznie naszą kuchnie.

Na koniec zostały wcześniej wspomniane drzwi szklane. Dlaczego warto je wybrać? Czy drzwi szklane sprawdzą się lepiej niż ich tradycyjne odpowiedniki. Szklany odpowiednik typowych drzwi posiada same zalety, do których należą przed wszystkim nowoczesne wzornictwo oraz możliwość umieszczenia dowolnej grafiki na szkle. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest trwałość i mniejsza podatność drzwi na uszkodzenia mechaniczne.

Dodano: 20-08-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart