Szkło w nowoczesnych wnętrzach

Szklane elementy w domach wprowadzono już od kilkunastu lat, jednak obecnie oferta jest znacznie szersza niż jeszcze kilka lat temu. Coraz częściej architekci stawiają na szklane ściany, ścianki działowe, czy szklane daszki.

 

Wielu z was na pewno marzyło o pięknych szklanych ogromnych oknach, gdzie pijąc kawkę możecie podziwiać wschód słońca. Teraz jest to możliwe dzięki usługom wyspecjalizowanego szklarza.

 

Czy istnieje połączenie szyba-szyba bez ram?

Tak, od pewnego czasu takie rozwiązanie jest możliwe. Są to okna wielkoformatowe z minimalną ilością ram, wykonywane na zamówienie przez szklarza. Tego rodzaju okna spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, a okucia okienne stanowią naprawdę minimalną cześć całego okna. Są one wykonane ze szkła hartowanego - bezpiecznego. Ten rodzaj szkła jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Hartowanie szkła polega na jego rozgrzewaniu do bardzo wysokich temperatur, a następnie szybkim chłodzeniu sprężonym powietrzem. Dzięki temu rozwiązaniu może stworzyć długie okno, którego połączenia są prawie niewidoczne. Często możemy je spotkać w hotelach, galeriach handlowych ale również zaczynają się pojawiać w prywatnych domach.

 

szlarz - okna bez ram

 

Szkło jest połączone ramami aluminiowymi, jednak jak sytuacja będzie wyglądała na narożnikach.

 

Kiedyś również można było wstawiać profile aluminiowe na krawędziach przy kącie 90 stopni, jednak z czasem producenci doszli do bardzo dobrego rozwiązania, a mianowicie glass corner jest to tzw narożnik szklany. Szkło na narożnikach nachodzi na siebie i nie ma połączenia ramy.

 

Występuje on w dwóch postaciach:

  • wypukłe (zewnętrzny),
  • lub wklęsłe (wewnętrzny).

 

Jest to jedno z najnowocześniejszych szklanych rozwiązań w architekturze.

 

szklany dom

 

Zastosowanie szkła w budownictwie z roku na rok wzrasta. W biurach bardzo często zamiast tradycyjnych ścian, wstawia się szklane ścianki działowe, które nie tylko powiększają przestrzeń, ale również stanowi wyjątkowo elegancką i nowoczesną formą aranżacji wnętrza. W domach również coraz częściej oddzielenie kuchni od salonu może właśnie być wykonane za pomocą szklanych ścianek, które nadają lekkość całemu wnętrzu. Bardzo dobrze komponują się zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych jak i klasycznych.

 

Szklany dom, czy szklane elementy są coraz częściej wykorzystywane w architekturze. Musimy jednak pamiętać, ze taki budynek musi być to tego rodzaju elementów odpowiednio przygotowany. Powinny być zachowane wszelkie normy bezpieczeństwa, a wtedy na pewno będziemy zadowoleni.

Dodano: 13-08-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart