Szkło w ogrodach zimowych

Ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością. Jest to wyjątkowe miejsce, pod warunkiem, że jest prawidłowo i funkcjonalnie wykonane. Taki ogród zimowy powinien być zaprojektowany z myślą o odpoczynku, dając wszystkim domownikom odpowiednią ilość energii słonecznej.

Kiedy możemy mówić o ogrodzie zimowy?

Jeśli przynajmniej jedna ściana jest przeszklona to możemy mówić o ogrodzie zimowym. W praktyce im szkła jest więcej tym lepiej, a przeszklony powinien być nawet dach. Na nasz ogród zimowy bardzo duży wpływ mają temperatury. Dlatego muszą zostać do niego dobrane odpowiednie szyby, tak aby panujące w nim warunki o każdej porze roku były odpowiednie.

 

zabudowy szklane - ogród zimowy


Aby zapewnić sobie komfort cieplny w takim pomieszczeniu powinniśmy zastosować szkło o podwyższonych właściwości izolacyjności cieplnej. Tego rodzaju szkło bardzo dobrze sprawdza się w zimowe dni minimalizując zjawisko tzw. zimnych ścian. Tego rodzaju szkło chroni konstrukcję, obniżając skraplanie wewnętrzne 

Powinniśmy również pamiętać iż w słoneczne dni szkło powinno odbijać nadmiar promieni słonecznych. Tego rodzaju szkła pokryte są specjalna powłoką, nie zmienia się natomiast współczynnik przepuszczalności światła dziennego.

Cały ogród zimowy, który wykonany jest ze szkła również z dachem musi być przede wszystkim bezpieczny. Tak więc, szkło użyte w tego typu konstrukcjach powinno być hartowane czyli odporne na stłuczenia. Na dachach często stosuje się kilka tafli szkła połączonych ze sobą folią PVB, tak aby w czasie uszkodzenia, szkło nie spadło nam na głowę, a zatrzymało się właśnie na tej folii.

 

ogród zimowy


Jeżeli nasz ogród ma być oazą spokoju musimy pomyśleć o hałasie, który możemy słyszeć np. z zewnątrz. Powinniśmy pomyśleć o zastosowaniu szkła akustycznego, dzięki czemu będziemy mogli  w błogiej ciszy odpocząć o każdej porze roku.

Utrzymanie powierzchni szklanych w czystości nie należy do najłatwiejszych jednak możemy zastosować szyby samoczyszczące, które wymagają czyszczenia rzadziej niż standardowe. Nasza firma oferuje wiele ciekawych rozwiązań ogrodów zimowych.

To Państwo decydujecie jaki rodzaj szyb zastosujecie u siebie, a my chętnie w ich wyborze Państwu doradzimy.

Dodano: 28-04-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart