Szkło w ogrodzie

Końcówka lutego to dobry moment na przygotowanie koncepcji zmian w ogrodzie. Wszak za kilka tygodni będziemy mieli już pierwsze oznaki wiosny i warto już teraz pomyśleć o zmianach, które chcemy wdrożyć w naszych przydomowych ogrodach.

Już dawno tradycyjne, jednolite i mało wyraźnie ogrody zostały zastąpione przez bardziej wyszukane projekty zielonej architektury.

Samo posianie trawy i zasadzenie kilku rodzai roślin to obecnie za mało. Pragniemy posiadać przepięknie zaprojektowane przydomowe ogrody, które stanowią nasze przydomowe oazy spokoju. Bardzo często w nich wykorzystujemy szklane elementy, które mają podnieść ich funkcjonalność oraz walory estetyczne.

Szkło może zostać wykorzystane do:

  • zbudowania szklanych daszków nad tarasem,
  • szklanych przesłon, chroniących nas od bocznych wiatrów,
  • osłon na przydomowe baseny.

Zastosowanie szkła do wykonania zadaszenia nad tarasem jest coraz bardziej powszechne. Przemawia za tym przede wszystkim walor estetyczny. Szkło doskonale komponuje się ze stalą nierdzewną i innymi materiami budowlanymi. Dzięki temu możemy uzyskać nowoczesną i dość lekką konstrukcję, która osłoni taras od deszczu. Ponadto stosując odpowiednie szkło, możemy zredukować efekt przepuszczania promieni słonecznych oraz generowanego przez nie ciepła.

 

szkło w ogrodzie


W podobnym tonie można wykorzystać szkło bezpieczne do stworzenia nowoczesnych osłon tarasów. Dzięki swobodzie formowania i obróbki szkła, możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty finalne. Szklane przesłony mogą być stworzone z jednego, litego elementu szkła lub z wielu, które są osadzone w ramach wykonanych ze stali nierdzewnej. Również stosując szkło możemy uzyskać ciekawą mozaikę poprzez wykorzystanie szkła w różnych kolorach. Ponadto szkło może posiadać różnego rodzaju nadruki. Możemy na nie nanieść różnego rodzaju motywy roślinne lub zwierzęce.

Coraz cieplejsze lata spowodowały coraz większą popularność przydomowych basenów. Posiadanie basenu to niewątpliwy komfort dla wszystkich domowników. Natomiast warto zadbać o jego odpowiednie zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami. Doskonale sprawdzą się szklane przesłony, które zabezpieczą taflę wody przed niechcianymi liśćmi i innymi zanieczyszczeniami.

Dodano: 20-02-2021
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart