Wiosna - najwyższy czas na remont

Za oknami można już zaobserwować pierwsze oznaki wiosennej aury. W większości miejsc w Polsce nie ma już śladu po śniegu. Natomiast coraz częściej na niebie przebijają się promienie słońca spośród chmur. To znak, że nadchodzi wiosna. A wraz z nią wiele osób planuje remont swojego mieszkania lub domu.

Czemu wiosenna aura sprzyja remontowym planom?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Można jedynie przypuszczać, iż długie zimowe wieczory sprzyjają wertowaniu katalogów z aranżacjami wnętrz. W zimie posiadamy znacznie więcej wolnego czasu, który można poświęcić na planowanie remontu. 

 


Dlatego wraz z nastaniem wiosny następuje szeroko rozumiany sezon remontowo-budowlany.

Jakie trendy projektowe panują obecnie na rynku?

Jak w latach poprzednich dominują nowoczesne rozwiązania, w których nierzadko można spotkać szklane akcenty. Właśnie na nich skupimy się w poniższym wpisie.

Po pierwsze kolor przewodni.

Planując remont całego mieszkaniu lub domu należy wybrać nadrzędną tonację, która powinna być zastosowana w większości pomieszczeń. Nie oznacza to, że wszędzie musimy mieć beżowe czy białe ściany. Natomiast jeśli decydujemy się na jasne barwy to powinny one być zastosowane w całym domu. Dzięki temu uzyskamy spójną całość. 

 


Oczywiście każde pomieszczenie może posiadać inną kolorystykę, ważne aby uzupełniała się nawzajem z innymi pomieszczeniami. Jeśli chcemy uzyskać ciekawe efekty, wtedy warto użyć odpowiedniego kontrastu. Może to być ciemniejsza ściana w pokoju, która zostanie wykonana z dekoracyjnego kamienia lub paneli szklanych. Dodatkowe podświetlenie z pewnością nada dodatkowego uroku. Podobnie jest z odpowiednio dobranymi drzwiami wewnętrznymi do pomieszczeń. Drzwi szklane mogą całkowicie odmienić całą aranżację wnętrz. Drzwi szklane charakteryzują się bardzo ciekawym wzornictwem. Możemy wybierać wśród szerokiej gamy kolorów szkła i jego wykończeń. Drzwi szklane do kuchni mogą posiadać ciekawe nadruki w postaci akcentów spożywczych. Natomiast drzwi do pokoi odpowiednio inne nadruki adekwatne do przeznaczenia pomieszczeń w domu.

Dodano: 17-03-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart