Zabudowy szklane

Dążenie do perfekcyjnego wyglądu wnętrz towarzyszyło projektantom od samego początku. Już w starożytnym Egipcie czy Imperium Rzymskim można z łatwością zauważyć trend, który był ukierunkowany na stworzeniu coraz piękniejszych, bardziej majestatycznych budowli i ich wnętrz. Nic więc dziwnego, iż na przełomie lat, wraz z rozwojem technologii projektanci wnętrz sięgają po coraz bardziej wyrafinowane formy i materiały. Jedną z nich są zabudowy szklane, które można obecnie spotkać w wielu projektach wnętrz. Wykorzystanie szkła w kompozycji przestrzennej to zawsze bardzo dobry pomysł, który skutkuje całkowitą metamorfozą danego pomieszczenia. Szkło idealnie komponuje się z każdym materiałem, który jest stosowany do wykończenia wnętrz. Zabudowy szklane idealnie współgrają z wszelkiego rodzaju metalami, drewnem czy kamieniem ozdobnym. Ponadto zastosowanie zabudowy szklanej umożliwia wykorzystania światła do stworzenia ciekawych iluminacji z wykorzystaniem odpowiedniego oświetlenia - naturalnego bądź sztucznego.

Czym są zabudowy szklane

Pojęciem tym można określić każdą kompozycję szklaną, która jest przytwierdzona na stale do podłoża bądź ściany. Zabudowy szklane to część małej architektury, która idealnie wkomponowuje się wystrój każdego pomieszczenia. Do grupy zabudów szklanych można zaliczyć zarówno ścianki szklane jaki zabudowy szklane kabin prysznicowych. Również w tej kategorii znajdą się zabudowy klatek schodowych, które zostały wykonane ze szkła. Zabudowy szklane to dość szeroki termin, którym można określić wszelkiego rodzaju konstrukcje wykonane ze szkła spełniające funkcje użytkowe w domu lub firmie.

 

zabudowy szklane Warszawa

Jak można wykorzystać zabudowy szklane

Sposobów na wykorzystanie zabudów szklanych jest bardzo wiele. Właściwie można powiedzieć, iż ich liczba jest uzależniona od inwencji twórczej projektanta wnętrz. Najczęściej zabudowy szklane można spotkać w postaci oszkleń kabin prysznicowych. W tym kontekście zabudowy szklane do łazienek idealnie sprawdzą się w domach jednorodzinnych - zwłaszcza z poddaszem użytkowym, w którym występuje niepełna wysokość ścian. Skosy oraz ścianki kolankowe nierzadko uniemożliwiają zastosowanie tradycyjnych kabin prysznicowych. Natomiast zabudowy szklane wykonane na wymiar idealnie wypełnią dostępną przestrzeń w łazience. Stosując tego rodzaju rozwiązania nie musimy pozostawać przy tradycyjnej bryle kabiny prysznicowej. Ogranicza nas jedynie ilość dostępnego miejsca w łazience. Również domowe i firmowe klatki schodowe mogą zostać zabudowane szklanymi taflami, które można połączyć z barierkami wykonanymi z metalu czy drewna. Dodatkowo tak wykonaną zabudowę ze szkła można podświetlić punktu. Dzięki temu klatka schodowa nabierze wyjątkowej lekkości i stanie się dodatkową ozdobą domu czy mieszkania. Trzecią najczęściej spotykaną formą, gdzie można spotkać zabudowy szklane są ścianki szklane.

Ścianki szklane - czyli najczęściej spotykane zabudowy szklane

Oferowane przez nas ścianki szklane umożliwiają zagospodarowanie dowolnej przestrzeni w prosty sposób. Podział biura nie był nigdy taki łatwy. Szklane ściany działowe są także doskonałym rozwiązaniem dla hoteli czy sal konferencyjnych. W łatwy sposób można podzielić pomieszczenie na kilka mniejszych obszarów. Ponadto meblowe ścianki szklane są odporne na uszkodzenia mechaniczne, poprzez zastosowanie szkła hartowanego. Ścianki szklane doskonale nadają się do oddzielenia małych pomieszczeń biurowych. Można nimi odgrodzić meble konferencyjne do pozostałych stanowisk pracy. Ścianki szklane zapewniają poczucie prywatności pracowników oraz ich klientów. Innym wykorzystaniem tego rodzaju produktów meblowych jest podział dużych pomieszczeń bankietowych. Ich elegancki charakter sprawi, że Państwa goście będą doskonale bawili się na przyjęciu weselnym, komunii czy bankiecie firmowym. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest duża absorpcja dźwięków, które nie będą przeszkadzały poszczególnym uczestnikom oddzielonych pomieszczeń.

 

Warszawa: przykładowe zabudowy szklane - montaż

 

Nasze usługi wykonujemy zarówno w prywatnych domach / apartamentach jak i biurach oraz obiektach użyteczności publicznej. Na życzenie klientów realizujemy indywidualne pomysły. Nasze usługi obejmują:

  • konsultacje techniczne, pomiar oraz wycenę projektu
  • wykonanie, transport oraz montaż

Proponowana grubość szkła: 8mm, 10mm, 12mm. Rodzaje szkła:

  • szkło hartowane float
  • optiwhite
  • satyna i inne

Pomiar, wycena: Warszawa i okolice GRATIS

nasze realizacje - zdjęcie nr: 1
nasze realizacje - zdjęcie nr: 2
nasze realizacje - zdjęcie nr: 3
nasze realizacje - zdjęcie nr: 4
nasze realizacje - zdjęcie nr: 5
nasze realizacje - zdjęcie nr: 6
nasze realizacje - zdjęcie nr: 7
nasze realizacje - zdjęcie nr: 8
nasze realizacje - zdjęcie nr: 9
nasze realizacje - zdjęcie nr: 10
nasze realizacje - zdjęcie nr: 11
nasze realizacje - zdjęcie nr: 12
nasze realizacje - zdjęcie nr: 13
nasze realizacje - zdjęcie nr: 14
nasze realizacje - zdjęcie nr: 15
nasze realizacje - zdjęcie nr: 16

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart