Zabudowy szklane czy są bezpieczne

Szkło przeważnie kojarzone jest jako materiał kruchy i nietrwały, który może ulec szybkiemu zniszczeniu. Utożsamiane jest przeważnie z okiennymi szybami. Jednak obecnie szkło wykorzystywane jest coraz częściej do projektowania stałych elementów wnętrz takich jak zabudowy szklane. Tego rodzaju zabudowy szklane to niezwykle trwałe i bezpieczne rozwiązania.

Z roku na rok coraz większą popularność zyskują szklane konstrukcje, szklane balustrady, szklane drzwi, a także ścianki szklane.

Szkło wykorzystywane jest również do produkcji paneli kuchennych oraz kabin prysznicowych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wykorzystanie szkła znacznie podnosi walory estetyczne pomieszczeń.

Szkło jako materiał konstrukcyjny jest niezwykle wytrzymałe, a dzięki odpowiednim wzmocnieniom i technologi produkcji charakteryzuje się także dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Tafle szklane są odporne na uderzenia i zarysowania oraz czynniki termiczne – z powodzeniem znosi wilgoć i wysokie temperatury.

Zabudowy szklane
wykorzystują odpowiednio wzmocnione szkło. Należy wyróżnić dwa rodzaje takiego wzmocnionego, bezpiecznego szkła:

  • szkło hartowane,
  • szkło klejone (laminowane – wielowarstwowe).


Ścianki szklane i zabudowy szklane są budowane z bezpiecznego szkła, które podczas stłuczenia rozpada się bezpiecznie na kilkaset kawałków o tępych krawędziach. W przypadku szkła laminowanego w razie stłuczenia fragmenty szkła pozostają przyklejone do folii, co minimalizuje ryzyko związane ze skaleczeniem.

Wykorzystanie - czyli wiele obliczy szkła w pomieszczeniach!


Szkło, jako materiał konstrukcyjny sprawdzić może się  tak naprawdę wszędzie. Idealnie komponuję się w kuchni, w salonie, w jadalni, w łazience oraz w sypialni. Również w pomieszczeniach firmowych czy w przestrzeniach handlowych, szkło znajdzie swoje zastosowanie.

Szkło idealnie wkomponowuje się w różnorodne style, łącząc tradycyjne rozwiązana z nowoczesną myślą techniczną. Ponadto zastosowanie szkła zwiększa optycznie pomieszczenia i nadaje im dodatkowego, naturalnego światła.

Dodano: 05-05-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart