Zabudowy szklane - praktyczne wykorzystanie

Szkło w domu, mieszkaniu czy firmie zawsze idealnie się sprawdzi w roli gustownego dodatku, czy całej zabudowy szklanej. Wykorzystanie szkła w architekturze to nie jest nowy pomysł. Wręcz przeciwnie już w starożytnym Rzymie można odnaleźć wzmianki o niezwykłych właściwościach szkła, które było wykorzystywane do upiększania ówczesnych pomieszczeń.

Oczywiście nie możemy stawiać znaku równości pomiędzy obecnym zastosowaniem, jakością i formą szkła a tym, które było znane wiele wieków temu. Natomiast można odnaleźć wiele podobieństw, które charakteryzują obecne zastosowanie szkła i te w zamierzchłych czasach.

Po pierwsze są to niewątpliwe walory estetyczne, którymi może pochwalić się szkło. Dzięki szerokiej gamie barw oraz różnym stopniu przepuszczalności światła - szkło znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Drugi aspekt szkła to niewątpliwa walory ozdobne. Od wieków szkoły było wykorzystywane do zdobienia pomierzeń. Zmieniła się tylko technologia wykonywania zdobień. Początkowo różnokolorowe szkło było łączone ze sobą w celu stworzenia spójnej kompozycji graficznej w postaci witraża, który najczęściej przedstawiał wizerunek świętych lub sceny przeniesione z pola bitwy. Obecnie stosuje się panele szklane, które mogą posiadać różnego rodzaju nadruki. Ich rodzaj zależy wyłącznie od naszej fantazji i preferencji graficznych. Panele szklane mogą zostać ozdobione ekspresyjnymi wzorami, rodzinnymi zdjęciami czy fotografiami przedstawiającymi naturalne krajobrazy: wodospady, tropikalne lasy czy pustynie.

 

zabudowy szklane


Funkcje estetyczne szkła to jedna z zalet. Natomiast szkło posiada również szerokie spektrum walorów użytkowych. Stosując zabudowy szklane w pomieszczeniach możemy uzyskać ciekawe efekty wizualne, które będą przede wszystkim idealnie spełniały funkcje użytkowe. W pomieszczeniach domowych i firmowych, zabudowy szklane można najczęściej spotkać w postaci:

 

  • ścianek szklanych,
  • zabudów klatek schodowych,
  • zabudów prysznicowych,
  • mebli wykonanych ze szkła.


Ścianki szklane to szczególny rodzaj zabudów szklanych, które tworzą oddzielne pomieszczenia. Tego rodzaju zabudowy szklane są popularne w dużych lokalach biurowych typu OpenSpace. Tak wydzielone pomieszczenia prezentują się bardzo dobrze, a zarazem spełniają wszystkie funkcje użytkowe i akustyczne. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na fakt, iż zastosowanie szkła umożliwia uzyskanie spójnej koncepcji graficznej. Dzięki zastosowaniu odpowiednich nadruków na szkle możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty wizualne, które z pewnością wpłyną na morale pracowników w danej firmie.

Dodano: 07-11-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart