Zabudowy szklane w praktyce

Co tak naprawdę oznacza termin zabudowy szklane? Wiele się o nim pisze i słyszy, natomiast jest często mylony lub znacznie zawężany. Mianem zabudowy szklane tak naprawdę możemy określić praktycznie każde wykorzystanie szkła w pomieszczeniach, które jest uzupełnieniem innych elementów wykończenia wnętrz. Dlatego lustra na wymiar nie będą należały do kategorii zabudów szklanych.

Pytanie: czy wolno stojące meble wykonane w większości ze szkła można określić terminem zabudowy szklane?

W naszej opinii, raczej nie powinno zaliczać się do tej kategorii wolno stojących mebli wykonanych ze szkła. Natomiast jeśli tego rodzaju meble stanowią część, większej i stałej kompozycji architektonicznej - to tego rodzaju termin jest jak najbardziej na miejscu i można używać  zabudowy szklane w odniesieniu do nich.

Zabudowy szklane w praktyce


Szkło jest nieodzownym elementem każdego wnętrza. Obecnie panujący trend sprawia, iż jest coraz chętniej wykorzystywane przez projektantów wnętrz oraz osoby, które samodzielnie projektują aranżację swoich domów czy mieszkań. Coraz częściej w mieszkaniach i domach możemy spotkać właśnie zabudowy szklane, które nadają im unikalnego wyglądu i powiewu nowoczesności.

Najczęściej zabudowy szklane można spotkać na klatkach schodowych, łazienkach i salonach. Szklane zabudowy ciągów komunikacyjnych, a zwłaszcza schodów prezentują się niezwykle okazale. Dodatkową zaletą wykorzystania szkła w tym miejscu są aspekty funkcjonalne. Zabudowa klatki schodowej znacznie zmiesza poziom hałasu słyszalny na piętrze domu, na którym są zlokalizowane sypialnie. Dzięki temu komfort wypoczywających w nich osób ulega znacznej poprawie.

 

zabudowa szklana schodów


Drugie miejsce, w którym możemy przeważnie spotkać zabudowy szklane to wszelakiego rodzaju łazienki. Obecnie tradycyjne kabiny prysznicowe ustępują miejsca bardziej wyrafinowanym i ciekawszym rozwiązaniom, które są wykonywane na wymiar. Odpowiednio zaprojektowane i zamontowane zabudowy szklane pryszniców to gwarancja komfortowych kąpieli przez wiele lat. Dodatkową zaletą tego rodzaju rozwiązań jest ilość dostępnego miejsca, które w tradycyjnych rozwiązaniach jest znacznie ograniczone. Stosując zabudowy szklane możemy z powodzeniem wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Również tą na poddaszach gdzie występują niepełne wysokości i skosy.

 

zabudowy szklane

Dodano: 05-06-2019
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart