Balustrady szklane

Szkło to materiał niezwykle elegancki i efektowny. Obecnie często wykorzystywany przy projektowaniu wnętrz , kojarzony z minimalistycznym stylem oraz luksusem. Zakres jego stosowania jest szeroki czego najlepszym przykładem mogą być balustrady szklane Warszawa. Proste, nowoczesne i reprezentatywne balustrady szklane doskonale uzupełnią każde wnętrze. Doskonale komponują się z drewnianymi podłogami i elementami ze stali.

 

Szklane balustrady stosowane są najczęściej jako element wykończenia do:

  • schodów
  • balkonów
  • tarasów


Są one doskonałym rozwiązaniem i bardzo efektownym, a wbrew pozorom balustrady szklane są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Wiele firm oferuje również szyby samoczyszczące, które są idealnym rozwiązaniem i nie wymagają sprzątania.


Balustrady szklane mogą być bogato zdobione. W zależności od koncepcji wnętrza mogą charakteryzować się prostą linią, która będzie doskonale współgrała z minimalistycznym wystrojem nowoczesnych wnętrz. Jeśli zdecydujemy się na bardziej odważne rozwiązania, możemy zastosować grafikę na szklę. Wkomponowując dowolny motyw graficzny uzyskamy niepowtarzalny charakter klatki schodowej. Zastosowana grafika na szkle może posiadać motywy naturalne, fotografie domowników lub inne ciekawe wzory graficzne. Takie balustrady szklane, które posiadają grafikę na szkle są coraz bardziej popularne i chętniej wybierane przez naszych klientów. Jakość druku oraz trwałość grafiki na szkle gwarantuje efekt, który utrzyma się przez długie lata.

Balustrady szklane rodzaje:

  • balustrady szklane samonośne to takie które wykonane są wyłącznie ze szkła. Wyglądają najbardziej nowocześnie i elegancko. Montaż tego typu balustrad wymaga dużego doświadczenia.

  • balustrady szklane na szynie są najczęściej połączone z różnymi materiałami takimi jak drewno czy stal. Mocuje się je zarówno do ścian jak i stropów.

  • balustrady szklane w stalowej ramie, są one najczęściej wybieranym rodzajem barierek. Mogą mieć różne kształty, a szkło w nich użyte to zazwyczaj szkło transparentne.

Balustrady szklane montaż

Samodzielny montaż w przypadku balustrady szklanej może okazać się złym pomysłem. Mocowanie nie jest łatwe dlatego najlepiej zostawić to fachowcom, gdyż może skończyć się to rozbiciem szyby i wydaniem kolejnych pieniędzy na dodatkowe elementy. Najtrudniejszym montażem charakteryzują się balustrady szklane samonośne.

 

Balustrady szklane czy są bezpieczne?

Do montażu szklanej balustrady wykorzystuje się szkło podwójne bezpieczne tak zwane WSG- ESG. Jest szkło hartowane, połączone ze sobą laminatem. Możemy również użyć szkła laminowanego które jest niezwykłe odporne na uderzenia i trwałe. Szkło nie stanowi również zagrożenia w przypadku pęknięcia czy uszkodzenia. Tego rodzaju szkło nie rozpryskuje się na małe elementy. Dlatego może być bez problemu stosowane przy małych dzieciach, gdyż jest ono bardzo wytrzymałe.

 

Balustrady szklane nigdy nie zaburzają koncepcji architektonicznych, Dzięki czemu możemy je zastosować zarówno do nowych elementów konstrukcji takich jak balkon czy już istniejących. Zawsze prezentują się nowocześnie, aby połączeniu z materiałami takim i jak drewno czy stal, wyglądają ponadczasowo.


Pomiar, wycena: Warszawa i okolice - GRATIS

 

balustrady szklane Warszawa

nasze realizacje - zdjęcie nr: 1
nasze realizacje - zdjęcie nr: 2
nasze realizacje - zdjęcie nr: 3
nasze realizacje - zdjęcie nr: 4
nasze realizacje - zdjęcie nr: 5
nasze realizacje - zdjęcie nr: 6
nasze realizacje - zdjęcie nr: 7
nasze realizacje - zdjęcie nr: 8
nasze realizacje - zdjęcie nr: 9
nasze realizacje - zdjęcie nr: 10
nasze realizacje - zdjęcie nr: 11
nasze realizacje - zdjęcie nr: 12
nasze realizacje - zdjęcie nr: 13
nasze realizacje - zdjęcie nr: 14
nasze realizacje - zdjęcie nr: 15
nasze realizacje - zdjęcie nr: 16

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart