Lustra na wymiar

Czym jest garderoba bądź łazienka bez lustra? Lustro to nieodzowny element w życiu każdego z nas. Pomaga nam w zachowaniu nieskazitelnego wyglądu. Bez lustra niemożliwe jest wykonanie perfekcyjnego makijażu, zawiązanie krawata czy odpowiednie ułożenie fryzury. Odpowiednie umiejscowienie lustra w pomieszczeniu jest kluczowe w wygodzie jego użytkowania.

 

nowoczesne lustra na wymiar - Warszawa

 

Natomiast częstym problemem są jego wymiary, oprawa lub kolory. Jest na to alternatywa - oferowane przez nas lustra na wymiar, które dopasujemy do twoich potrzeb. To teraz ty mówisz jak i gdzie ma być zamontowane twoje odbicie. My zajmiemy się resztą i dokonamy odpowiedniego wyboru materiału i technologii aby przygotowane lustro na wymiar spełniło wszystkie twoje wymagania. U nas możesz zamówić lustra w dowolnym kształcie - docięte na podany przez Państwa wymiar, szlifowane bądź fazowane. Oferujemy lustra na wymiar w kolorach: srebrnym, brązowym i grafitowym.

Dobór odpowiedniego lustra na wymiar

Lustro powinno stanowić dopełnienie całego wystroju wnętrza. Powinno pozostawać z nim w harmonii. Z drugiej strony lustro powinno uzupełniać styl pomieszczenia, nie może ono zdominować aranżacji wnętrza, ani też zniknąć wśród innych elementów, które znajdują się w pomieszczeniu. Dlatego zawsze należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji. Pierwszym krokiem w wyborze lustra jest wielkość pomieszczenia. W przypadku dużych pomieszczeń, jest większa możliwość wyboru odpowiedniego lustra. W dużych pomieszczeniach należy położyć nacisk na rozmiar lustra. Małe zwierciadło nie zostanie zauważone. Zaś większe lustro będzie stanowiło jego integralną część, co podkreśli zamierzony efekt wizualny. Tego rodzaju lustro może być uzupełnione o panele szklane, które stworzą integralną kompozycję wizualną

 

lustra na wymiar - jak odpowiednio wybrać

 

W przypadku dużych rozmiarów zwierciadła, należy postawić na lustra wykonywane na wymiar. Dzięki temu uzyskamy dowolny rozmiar i kształt, który doskonale będzie komponował się z bryłą pomieszczenia oraz innymi elementami wykonanymi ze szkła tj: drzwi szklane. Należy podkreślić fakt, im większy gabaryt lustra tym większa wygoda użytkowania lustra. W przypadku mniejszych pomieszczeń należy wykazać się dużą inwencją twórczą. W tym przypadku lustro na wymiar będzie idealnym rozwiązaniem, które jest bardzo często stosowane przez projektantów wnętrz. Zwierciadła montowane na ścianach, frontach szaf, drzwiach, to bardzo częsty zabieg, który ma optycznie powiększający dostępną przestrzeń. Lustra odbijając obiekty i światło, są w stanie stworzyć niepowtarzalny efekt głębi oraz rozświetlić pomieszczenie. Przy małych wnętrzach doskonale sprawdzają się mniejsze lub średniej lustra na wymiar. Jeśli chcemy uzyskać optyczny efekt powiększenia wnętrza to możemy wybrać dwa rozwiązania. Wybierając lustra pionowe powiększymy optycznie pomieszczenie do góry. Decydując się na poziome lustra, osiągniemy optyczny efekt poszerzenia i powiększenia wnętrza. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla pomieszczeń o niewielkich metrażach jest wybór lustra o możliwie jak największej wartości użytkowej.

Kształt lustra na wymiar - prostokąt czy owal?

Większość luster, które są dostępne na rynku występują w regularnych formach prostokątnych lub owalnych. Decydując się na lustra wykonywane pod konkretny wymiar możemy zdecydować się na bardziej wyrafinowany kształt. To od nas zależy jego finalny wygląd i bryła. Należy jednak pamiętać, że lustro powinno korespondować z główną stylistyką pomieszczenia.

 

Warszawa - montaż lustra na wymiar

 

Lustra prostokątne i kwadratowe doskonale komponują się z meblami i innych elementami o zdecydowanych, ostrych kształtach. Na zasadzie symetrii będą odzwierciedleniem ich geometrycznych, prostych linii, dzięki czemu stworzą z nimi harmonijną całość.

 

Lustra okrągłe i owalne należy montować w sąsiedztwie mebli o bardziej miękkich i opływowych kształtach. Tego rodzaju zwierciadła nadają pomieszczeniu przytulny, ciepły akcent. Idealnym kompromisem pomiędzy typem prostokątnym i owalnym jest lustro na wymiar o mieszanych, łączonych kształtach. Tego rodzaju lustra doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach: salony, sypialnie, łazienki czy pomieszczenia firmowe. Wykorzystując lustra na wymiar, możemy zamienić wszelkie utrudnienia budowlane w bardzo ciekawe aranżacje wnętrz. Lustra można łączyć z praktycznie z każdym rodzajem materiału. Najczęściej spotykane połączenia luster z innym budulcem to: stal nierdzewna, drewno i szkło. W efekcie końcowym rozwiązanie takie będzie stanowiło ogromny walor dekoracyjny każdego pomieszczenia.

Montaż lustra na wymiar

Model wybranego lustra decyduje o sposobie montażu lustra. Lustra tradycyjne bez podświetlenia, a więc bez elektryki, do której musi zostać zachowany dostęp, mogą być zanotowane na dwa sposoby. Pierwszy z nich to montaż przy pomocy uchwytów klejonych na tylną stronę lustra z użyciem kołków rozporowych, pod które należy uprzednio wywiercić otwory. Drugi sposób montażu, to użycie specjalnego kleju bezpośrednio na przeznaczoną pod lustro płaszczyznę. Przyklejona tafla lustra idealnie przylega do powierzchni nośnej i zapewnia dużą stabilność lustra. Natomiast lustra z kinkietami i oświetleniem LED wymagają montażu z użyciem uchwytów i wywiercania w ścianie otworów. Lustra osadzone w ramach mogą być montowane na oba przytoczone wcześniej sposoby.

 

Pomiar, wycena: Warszawa i okolice - GRATIS

lustra na wymiar Warszawa

nasze realizacje - zdjęcie nr: 1
nasze realizacje - zdjęcie nr: 2
nasze realizacje - zdjęcie nr: 3
nasze realizacje - zdjęcie nr: 4
nasze realizacje - zdjęcie nr: 5
nasze realizacje - zdjęcie nr: 6
nasze realizacje - zdjęcie nr: 7
nasze realizacje - zdjęcie nr: 8
nasze realizacje - zdjęcie nr: 9
nasze realizacje - zdjęcie nr: 10
nasze realizacje - zdjęcie nr: 11
nasze realizacje - zdjęcie nr: 12
nasze realizacje - zdjęcie nr: 13
nasze realizacje - zdjęcie nr: 14
nasze realizacje - zdjęcie nr: 15
nasze realizacje - zdjęcie nr: 16

Faq - lustra na wymiar Warszawa i okolice

Cały proces zamówienia lustra na wymiar jest bardzo prosty. Wystarczy się skontaktować z naszą firmą i uzgodnić termin wizyty naszego pracownika. To on przyjedzie do Państwa i dokonana odpowiednich pomiarów. Nasz specjalista doradzi również w kwestiach związanych z doborem odpowiedniego rodzaju szkła, który zostanie zastosowany do wykonania lustra na wymiar.
Nasza firma stawia na najwyższą jakość usług. Dlatego każde zamówienie jest poprzedzone wizytą naszego pracownika. To właśnie on wykonuje odpowiednich pomiarów, sprawdza dostępną przestrzeń oraz doradza w zakresie wybrania najlepszego lustra na wymiar. Dzięki fachowej wiedzy nasi pracownicy mogą dobrać najlepsze rozwiązania, które idealnie sprawdzą się w Państwa domach czy firmach.
Każde zamówienie jest inne dlatego ciężko podać sztywny termin wykonania lustra na wymiar. Czas oczekiwania jest uzależniony od wielu czynników. Należą do nich między innymi:
  • ilość i rozmiar zamówionych luster na wymiar,
  • wybrany rodzaj szkła,
  • dodatkowe elementy ozdobne lustra na wymiar.
Nasza firma działa w myśl zasady: „od projektu do efektu”, dlatego świadczymy kompleksowe usługi. Tylko dzięki takiemu podejściu oferowane lustra na wymiar mogą być najwyższej jakości. Prawidłowo wykonany pomiar, staranne wykonanie lustra oraz profesjonalny montaż to gwarancja Państwa zadowolenia.
Po pierwsze lustra na wymiar to doskonała alternatywa dla tradycyjnych luster, które są dostępne w marketach budowlanych lub w Internecie. Oferowane przez nas produkty są szyte na miarę. Dzięki temu mają Państwo pewność, że otrzymają produkt idealnie dopasowany do Państwa powierzchni. Ponadto oferowane przez naszą firmę lustra na wymiar są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Są znacznie trwalsze od większości luster, które mogą Państwo zakupić w sklepach.
Nasza firma działa przeważnie na terenie miasta stołecznego Warszawa oraz w okolicznych miejscowościach. Można przyjąć, że działamy w obrębie do 50 km od miasta Warszawa.

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart