Panele szklane

Panele szklane są obecnie jednym z najczęściej wybieranym materiałem wykończeniowym przez projektantów wnętrz. Decydując się na obecnie bardzo modne panele szklane jesteśmy wstanie całkowicie odmienić nasz wystrój wnętrz. Szkło w domu czy mieszkaniu jest bardzo ciekawym i wdzięcznym materiałem, który zapewnia wyjątkowy charakter każdego wnętrza. Do niedawna szkło było utożsamiane wyłącznie z oknami, lustrami czy kabinami prysznicowymi. Czasami można było go spotkać jako element wykończeniowy drzwi. Natomiast od wielu lat można go wykorzystać w bardziej kreatywny sposób. Takim przykładem są panele szklane, który można wykorzystać do zwiększenia walorów wizualnych każdej kuchni, salonu, łazienki czy lokalu firmowego. Panele szklane doskonale uzupełniają inne elementy, które wykonane są ze szkła tj: drzwi szklane, lustra na wymiar czy szklane meblościanki. Szkło jest bardzo uniwersalnym budulcem, który idealnie łączy się z drewnem oraz metalem. Stosując panele szklane w naszym domu nie musimy obawiać się o ich wytrzymałość. Panele szklane wytwarzane są ze szkła hartowanego, które charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo należy podkreślić fakt, iż panele szklane są odporne na działanie wysokich temperatur, dlatego można je stosować w bezpośrednim sąsiedztwie płyty kuchennej czy piekarnika.

Panele szklane zastosowanie


Najczęściej spotykanym miejscem, którym są montowane panele szklane to kuchnia. Dzieje się to nie bez powodu. Coraz więcej osób, chce uzyskać nowoczesny i niepowtarzalny charakter swojej kuchni. Tradycyjne płytki ścienne są zastępowane przez nowoczesne panele szklane do kuchni. Najczęściej są one montowane pomiędzy płytą kuchenną a wiszącymi nad nią szafkami. Natomiast ich zastosowanie w kuchni może być znacznie szersze i nie ograniczać roli paneli szklanych jako oddzielacza dwóch powierzchni. Panele szklane można wkomponować w całą aranżację kuchni poprzez połączenie ich z gresem kuchennym. Oferowane przez na panele szklane mogą być dowolnych kształtów i wymiarów. Ponadto mogą zostać ozdobione grafiką, która zostanie wybrana przez klienta. Tego rodzaju rozwiązania posiadają swoją fachową nazwę: panele szklane z grafiką. Stosując motywy graficzne możemy zamienić naszą kuchnie w rajski ogród, ustylizować na włoską lub francuską kawiarenkę. Możliwości jest wiele i wszystko zależy od naszej wyobraźni. Natomiast kuchnia to nie jedyne miejsce gdzie można zastosować panele wykonane ze szkła. Kolejnym miejscem, w którym doskonale sprawdzą się panele szklane to salon lub sypialnia. W sypialni można je połączyć z innym rodzajem szkła. Dokładnie chodzi o lustra na wymiar, które mogą być wkomponowane w ramę wykonaną z paneli szklanych. Wykorzystując lustra na wymiar i zabudowę z paneli szklanych z grafiką możemy uzyskać ciekawy wizualny. Grafika wtopiona w panele szklane, która otacza lustra może być zamontowana na praktycznie całej ścianie. Tego rodzaju sypialnia będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Również panele szklane można wykorzystać w salonie. Doskonale sprawdzą się jako zabudowa wiszącego telewizora, akcent dekoracyjny kominka lub inny element ozdobny pokoju. Szkło w pomieszczeniach zawsze nadaje im ciekawego charakteru. Efekt wizualny z wykorzystaniem paneli szklanych można spotęgować odpowiednim id oświetleniem.

Rodzaje paneli szklanych


Decydując się na montaż paneli szklanych powinniśmy poznać ich 3 podstawowe rodzaje, które posiadają jedną wspólną cechę - wyjątkową trwałość i wytrzymałość. Paneli szklanych nie trzeba odnawiać, więc będą cieszyć nasze oko przez wiele lat.

Szkło lakierowane
Kolor lakieru w tego rodzaju panelach szklanych jest wybierany z palety RAL lub NCS. Farba nakładana jest na powierzchnię szkła od warstwy spodniej, którą będzie przylegać panel do ściany. Z frontu będzie widoczny połysk szkła w wybrany przez klienta kolorze. W przypadku paneli lakierowanych stosowane jest szkło odbarwione OPTIWHITE, które pozbawione jest odcienia zieleni. Ten zabieg gwarantuje czystość koloru i pewność, że kolor widoczny na panelu szklanym będzie tym właściwym, który został wybrany przez klienta. Wybierając panele szklane lakierowane należy pamiętać o specyfice szkła, które posiada swoją grubość, a także właściwości związane z odbiciem światła. Dlatego wybierając jasne kolory paneli należy uwzględnić ich otoczenie. Duży kontrast pomiędzy lakierowanym panelem a ścianą może skutkować niewielką, optyczną zmianą koloru panelu. Dlatego warto wybierać kolory mocniejsze o wyraźnym odcieniu.

Panele szklane z grafiką
Na wybrane przez nas panele szklane możemy nadrukować zdjęcie, grafikę wykorzystując metodą zadruku UV. Ten rodzaj paneli nadaje bardzo ciekawych efektów wizualnych w każdym pomieszczeniu. Grafika może zostać dostarczona przez klienta lub wybrana z naszych zasobów. Wybierając własną grafikę (zdjęcie rodzinne, itp) należy pamiętać o jej jakości. Czym większa rozdzielczość zdjęcia, tym efekt wizualny zaprezentowany na panelu szklanym, będzie jeszcze lepszy. Przesłane przez państwa zdjęcie jest zawsze oceniane przez nas, dlatego w przypadku wyboru zdjęcia o niskiej rozdzielczości, zostaną Państwo poinformowani o tym fakcie i poproszeni o dostarczenie grafiki w odpowiedniej rozdzielczości. Nasza firma zawsze stawia na najżywszą jakość, dlatego zdjęcie wykorzystywane w panelach szklanych z grafiką muszą być wysokiej jakości. Tylko wtedy efekt końcowy będzie odpowiedni. Nadruk wykonywany jest bezpośrednio na szkle i zabezpieczany aplą (lakierem w kolorze białym, szarym lub czarnym). Dlatego panele szklane z grafiką charakteryzują się równie wysoką trwałością co pozostałe odmiany paneli szklanych.

Szkło przezroczyste i matowe
Szkło przezroczyste typu float charakteryzuje się lekkim odcieniem zieleni. Panele szklane mogą zostać również wykonane ze szkła typu OPTIWHITE odbarwionego oraz szkła matowego trawionego (typu float lub OPTIWHITE). Panele z tego typu szkła mocowane są punktowo do ściany za pomocą niewielkich mocowań o śrdenicy 20 mm. Stosuje się przeważnie mocowania w kolorze chromu (połysk) lub satyny (mat). Ściana pod tego typu panele szklane musi charakteryzować się idealnym wykończeniem i gładkością. Wszystkie defekty wykończenia ściany zostaną spotęgowane przez szklana taflę. Idealnie przygotowana ściana zapewni odpowiednie podłoże pod montaż paneli szklanych. Dodatkowo zapewni ich doskonałe walory estetyczne i nienaganny wygląd przez długie lata. W przypadku nierówności ściany, z biegiem lat, dostanie się pod panele szklane kurz. A w przypadku kuchni lub łazienki wilgoć.

Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem paneli szklanych

 

Piastów koło Warszawy - realizacja kuchni w domu prywatnym

 

montaż paneli szklanych

 

Panele szklane w prezentowanym przykładzie zostały wykonane z hartowanego szkła, które doskonale sprawdzi się w kuchni - szkło jest odporne na wysokie temperatury.


Warszawa - panele szklane do kychni

 

Przedstawiony przykład prezentuje panele szklane o grubości 5mm. Szkło zostało ozdobione grafiką prezentującą motywy spożywcze. Całość kompozycji prezentuje się bardzo okazale i nadaje kuchni indywidualnego charakteru.

 

przykład montażu paneli - kuchnia Warszawa

 

Warszawa, wykorzystanie paneli szklany w nowo powstającym domu

 

Warszawa - przykładowa realizacja wykonana z paneli szklanych

 

Wykorzystanie paneli szklanych w kuchni - Warszawa, prywatne mieszkanie

 

nowoczesne panele szklane

 

Poniżej praktyczny przykład wykorzystania paneli szklanych w kuchni. Wykorzystane szkło jest hartowane i ma 5mm grubość. Zostało polakierowane w kolorze ścian (błękitny z palety NCS).

 

zamontowane panele szklane

Czyszczenie paneli szklanych


Szklane panele nie są trudne w pielęgnacji. Natomiast w przypadku zamontowania ich w kuchniach czy łazience będą ulegały niewielkim zabrudzeniom. Kluczowe jest ich regularne czyszczenie, aby zapobiec nadmiernemu nagromadzeniu się zanieczyszczeń na panelach szklanych. W przypadku codziennej pielęgnacji doskonale sprawdzi się wilgotna ściereczka. Raz na jakiś czas, w zależności od zabrudzenia paneli szklanych, należy użyć środków do czyszczenia szkła. Doskonale sprawdzi się płyn do mycia szyb. Czyszcząc panele szklane nie używamy silnych środków chemicznych. Nie są one potrzebne.

 

panele szklane Warszawa

nasze realizacje - zdjęcie nr: 1
nasze realizacje - zdjęcie nr: 2
nasze realizacje - zdjęcie nr: 3
nasze realizacje - zdjęcie nr: 4
nasze realizacje - zdjęcie nr: 5
nasze realizacje - zdjęcie nr: 6
nasze realizacje - zdjęcie nr: 7
nasze realizacje - zdjęcie nr: 8
nasze realizacje - zdjęcie nr: 9
nasze realizacje - zdjęcie nr: 10
nasze realizacje - zdjęcie nr: 11
nasze realizacje - zdjęcie nr: 12
nasze realizacje - zdjęcie nr: 13
nasze realizacje - zdjęcie nr: 14
nasze realizacje - zdjęcie nr: 15

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart