Drzwi szklane

Epoka typowych drzwi, które oddzielają pomieszczenia dawno już minęła. Teraz nadszedł czas na drzwi, które jednocześnie dzielą i łączą przestrzeń domu oraz dodają aranżowanym wnętrzom niepowtarzalnego wyglądu. Tak wysokie kryteria stylistyczne spełniają drzwi szklane i przeszklone.

 

nowoczesne drzwi szklane Warszawa


Drzwi stanowią nieodzowny element każdego wyposażenia domu, dlatego zajmują równie ważne miejsce w naszej ofercie. Powinny być przede wszystkim funkcjonalne, bezpieczne oraz komfortowe w użytkowaniu. Mogą również ozdabiać i urozmaicać wnętrza domów. Obecne możliwości technologiczne pozwalają wzbogacić szklane drzwi w ciekawe motywy graficzne. Stosowana przez nas grafika na szkle w połączeniu z ciekawym wzornictwem umożliwia stworzenie ciekawych rozwiązań. Drzwi szklane z emblematem firmy to doskonałe dopełnienie każdego lokalu biurowego. Takie rozwiązania są często zamawiane przez naszych klientów, którzy prowadzą różnego rodzaju gabinety kosmetyczne. Drzwi wykonane ze szkła idealnie komponują się idealnie z innymi, szklanym elementami wystroju wnętrz: panele szklane lub lustra wykonywane na wymiar. Zastosowanie wielu elementów, które zostały wykonane ze szkła, daje bardzo ciekawe efekty wizualne. Wykorzystując panele szklane czy lustra na wymiar, możemy stworzyć całą kompozycję graficzną wokół drzwi. Takie aranżacje wnętrz są często spotykane w lokalach firmowych. Wygoda i piękno. To wszystko staramy się zapewnić naszym klientom każdego dnia.

 

Warszawa, drzwi szklane do domu


Dla naszych klientów wykonujemy drzwi szklane tradycyjne oraz przesuwne według indywidualnego projektu, także instalowane bez futryn. Zapewniamy konsultację techniczną oraz poradnictwo w pełnym zakresie. W ramach oferowanych usług otrzymasz zawsze:

  • konsultacje, pomiar oraz wycena projektu,
  • wykonanie drzwi szklanych,
  • transport i montaż,
  • Proponowana grubość szkła: 8mm, 10mm, 12mm.

Dlaczego warto wybrać drzwi szklane

W pierwszej kolejności należy podkreślić efekty aranżacyjne, które są naprawdę imponujące. Szkło coraz częściej gości we wnętrzach domów. Dzieje się to poprzez niesamowity rozwój obróbki szkła, który umożliwia uzyskiwanie bardzo ciekawych efektów wizualnych. Projektanci drzwi szklanych chętnie ją wykorzystują do tworzenia oryginalnych modeli drzwi, których podstawowym budulcem jest szkło. Decydując się na drzwi szklane mamy szeroką gamę wyboru rodzaju szkła oraz dodatków do drzwi szklanych. Drzwi mogą zostać wykonane z następujących rodzai szkła:

  • szkło float,
  • optiwhite,
  • satyna,
  • inne.

Niezależnie od wyboru rodzaju szkła, należy podkreślić fakt, iż drzwi wykonywane są ze szkła bezpiecznego. Ten rodzaj szkła, nawet podczas stłuczenia, nie wyrządzi krzywdy domownikom.


Wybierając drzwi szklane możesz zdefiniować samego siebie. Drzwi szklane mogą posiadać różnego rodzaju grafiki na szkle. Dzięki nim to ty decydujesz jak ma wyglądać wystrój twoich pomieszczeń. Finezyjne wzory na drzwiach do łazienki. Bajkowe motywy na drzwiach szklanych do pokoju dzieci - wszystko zależy od twojej wyobraźni. Tak zaprojektowane drzwi wewnętrzne zyskują dodatkowe walory aranżacyjne. Drzwi szklane oprócz podstawowej funkcji dzielenia pomieszczeń – rozświetlają wnętrza oraz dodają im lekkości, a także elegancji. Jednocześnie pozwalają akcentować funkcjonalny podział pomieszczeń oraz ograniczyć przenikanie dźwięków. Drzwi szklane w takim samym stopniu jak tradycyjne drzwi, zapewniają intymność. Wystarczy, że zostaną wykonane ze szkła o małej przepuszczalności światła i obrazu – na przykład ze szkła zmatowionego czy ornamentowego.

Drzwi szklane, a bezpieczeństwo

Drzwi wykonane ze szkła są bardzo bezpieczne dla ich użytkowników. Szkło po stłuczeniu nie zagraża bezpieczeństwu domowników. Drzwi szklane wykonuje się z tzw. szkła bezpiecznego. Wyróżniamy dwa rodzaje szkła bezpiecznego: hartowane i klejone. Szkło hartowane jest uzyskiwane w wyniku obróbki termicznej, która polega na podgrzaniu tafli szkła do temperatury ponad 600°C. Podgrzane szkło jest następnie poddawane procesowi gwałtownego chłodzenia. Tan proces zmienia strukturę szkła, które uzyskuje lepsze parametry wytrzymałościowe oraz bezpieczną siatkę spękań. Oznacza to, że w przypadku stłuczenia rozpada się na małe kawałki o nieostrych krawędziach. Ważne: po zahartowaniu szkła nie można go ciąć ani poddawać innej obróbce. Dotyczy to również szlifowania jego krawędzi czy wiercenia otworów pod okucia. Wszystkie te zabiegi muszą zostać wykonane przed procesem hartowania szkła. Natomiast szkło klejone składa się z dwóch lub więcej tafli szklanych, które są ze sobą połączone specjalną folią lub żywicą. Takie połączenie zapobiega rozsypaniu się szkła na kawałki w przypadku jego stłuczenia. Wykorzystane folie oraz żywice mogą być przezroczyste lub zabarwione na wybrany przez klienta kolor.

 

Pomiar, wycena: Warszawa i okolice - GRATIS

 

przesuwne drzwi szklane   przykład montażu drzwi szklanych - Warszawa   detale wykończeniowe w drzwiach szklanych

nasze realizacje - zdjęcie nr: 1
nasze realizacje - zdjęcie nr: 2
nasze realizacje - zdjęcie nr: 3
nasze realizacje - zdjęcie nr: 4
nasze realizacje - zdjęcie nr: 5
nasze realizacje - zdjęcie nr: 6
nasze realizacje - zdjęcie nr: 7
nasze realizacje - zdjęcie nr: 8
nasze realizacje - zdjęcie nr: 9
nasze realizacje - zdjęcie nr: 10
nasze realizacje - zdjęcie nr: 11
nasze realizacje - zdjęcie nr: 12
nasze realizacje - zdjęcie nr: 13
nasze realizacje - zdjęcie nr: 14

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart