Kabina prysznicowa czy wanna?

Remontując mieszkanie czy budując dom dość często stajemy przed pytaniem co wybrać: wannę czy kabinę prysznicową? Co jest dla nas bardziej funkcjonalne? Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest posiadać obie te rzeczy. Jednak w większości łazienek nie ma na to miejsca lub też nie są nam te dwa sprzęty potrzebne.

Większość naszych decyzji o wyborze zależy od naszych preferencji czy wolimy długie i relaksujące kąpiele czy szybki i krótki prysznic.


Wanna

Na rynku dostępnych jest wiele modeli wanien. Począwszy od wanien narożnych, prostokątnych, zabudowanych a kończąc na jacuzzi. Przeciętny wymiar wanny to 70 cm szerokość i długość 140-180 cm. Wanna zajmuje niestety najwięcej miejsca w łazience. Przed wanną należy pozostawić przynajmniej 90 cm, wolnej przestrzeni, aby móc swobodnie się poruszać po łazience. Wanna na pewno sprawdza się idealnie do regeneracyjnych kąpieli i jest niezastąpiona przy małych dzieciach. Możemy w niej również się zrelaksować i poczytać ulubioną książkę.

 


Kabina prysznicowa
Według statystyk najchętniej kupujemy kabiny prysznicowe. Możemy także skorzystać z ofert firmy, która wykona kabinę prysznicową na wymiar. Natrysk zajmuje o wiele mniej miejsca niż wanna. Standardowe wymiary kabiny prysznicowej to 80 na 90 cm.  Przy kabinach prysznicowych zużywamy mniej wody niż w wannie (około 30 l na minutę). Chociaż ilość zużywanej wody zależny od długości naszych kąpieli.  Kabiny natryskowe to również idealne rozwiązanie dla osób starszych i dzieci. Przy zastosowaniu płytkiego brodzika nie ma konieczności przekraczania wysokiego progu. Głęboki brodzik z przelewem typu wannowego jest także bezpieczniejszy - minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się.

Nasz firma oferuje kabiny prysznicowe na wymiar ze szkła, które jest odporne na zabrudzenia i smugi. Idealnie wkomponowany prysznic będzie nam służył przez wiele lat i zapewniał szybkie kąpiele.

 


Utrzymanie czystości?

Nie ma tu faworyta, zarówno kabiny prysznicowe, jak i wanny mogą być wyposażone w powłoki antybakteryjne. Kabiny prysznicowe na wymiar z zamontowanym odpowiedniej jakości szkłem są łatwe w utrzymaniu.

O tym, co będzie dla nas najbardziej odpowiednie musimy zdecydować sami. Powinniśmy przeanalizować wielkość łazienki oraz nasze preferencje kąpielowe. Zarówno wanna jak i prysznic mają swoje wady i zalety.

Dodano: 07-12-2018
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart