biuro@cienkusz.com.pl
+48 602 159 897

Kabina prysznicowa czy wanna?

Remontując mieszkanie czy budując dom dość często stajemy przed pytaniem co wybrać: wannę czy kabinę prysznicową? Co jest dla nas bardziej funkcjonalne? Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest posiadać obie te rzeczy. Jednak w większości łazienek nie ma na to miejsca lub też nie są nam te dwa sprzęty potrzebne.

Większość naszych decyzji o wyborze zależy od naszych preferencji czy wolimy długie i relaksujące kąpiele czy szybki i krótki prysznic.


Wanna

Na rynku dostępnych jest wiele modeli wanien. Począwszy od wanien narożnych, prostokątnych, zabudowanych a kończąc na jacuzzi. Przeciętny wymiar wanny to 70 cm szerokość i długość 140-180 cm. Wanna zajmuje niestety najwięcej miejsca w łazience. Przed wanną należy pozostawić przynajmniej 90 cm, wolnej przestrzeni, aby móc swobodnie się poruszać po łazience. Wanna na pewno sprawdza się idealnie do regeneracyjnych kąpieli i jest niezastąpiona przy małych dzieciach. Możemy w niej również się zrelaksować i poczytać ulubioną książkę.

 


Kabina prysznicowa
Według statystyk najchętniej kupujemy kabiny prysznicowe. Możemy także skorzystać z ofert firmy, która wykona kabinę prysznicową na wymiar. Natrysk zajmuje o wiele mniej miejsca niż wanna. Standardowe wymiary kabiny prysznicowej to 80 na 90 cm.  Przy kabinach prysznicowych zużywamy mniej wody niż w wannie (około 30 l na minutę). Chociaż ilość zużywanej wody zależny od długości naszych kąpieli.  Kabiny natryskowe to również idealne rozwiązanie dla osób starszych i dzieci. Przy zastosowaniu płytkiego brodzika nie ma konieczności przekraczania wysokiego progu. Głęboki brodzik z przelewem typu wannowego jest także bezpieczniejszy - minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się.

Nasz firma oferuje kabiny prysznicowe na wymiar ze szkła, które jest odporne na zabrudzenia i smugi. Idealnie wkomponowany prysznic będzie nam służył przez wiele lat i zapewniał szybkie kąpiele.

 


Utrzymanie czystości?

Nie ma tu faworyta, zarówno kabiny prysznicowe, jak i wanny mogą być wyposażone w powłoki antybakteryjne. Kabiny prysznicowe na wymiar z zamontowanym odpowiedniej jakości szkłem są łatwe w utrzymaniu.

O tym, co będzie dla nas najbardziej odpowiednie musimy zdecydować sami. Powinniśmy przeanalizować wielkość łazienki oraz nasze preferencje kąpielowe. Zarówno wanna jak i prysznic mają swoje wady i zalety.

Dodano: 07-12-2018
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

kabiny prysznicowe Warszawa
lustra na zamówienie Warszawa
panele szklane do kuchnii Warszawa
grafika na szkle Warszawa
"Zakład Szklarski" S.C. Jerzy Cienkusz Beata Cienkusz
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie: Devilart