Łazienka - najlepsza tonacja

W jakiej tonacji zaprojektować łazienkę w swoim domu? Jest to bardzo częste pytanie, które nurtuje nas przed remontem.

Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno ciemne tonacje jak i jasne barwy mają swoich zwolenników. Również można znaleźć wiele argumentów za wyborem jasnej i ciemnej tonacji. Tak naprawdę wszystko zależy od projektu wnętrza łazienki. Jeśli zostanie przygotowana dobra aranżacja tego pomieszczenia to tonacja łazienki schodzi na dalszy plan.

My natomiast przygotowaliśmy dla Was cztery aranżacje łazienek. Są one utrzymane w omawianych powyższej tonacjach.

Łazienka w ciemniejszej tonacji

 

ciemna łazienka z zabudową szklaną


Pierwsza z prezentowanych łazienek została utrzymana w ciemnych barwach. Jest to przykład odważnej i przemyślanej kompozycji, która idealnie sprawdzi się w nowoczesnych mieszkaniach i domach. Zarówno podłoga jak i ściany zostały wykonane z ciemnej terakoty. Kabina prysznicowa została oczywiście wykonana na wymiar i jest przykładem zabudowy szklanej, która jest podstawą nowoczesnej łazienki. Wnętrze prysznica zdobią małe kafelki, które nadają ciekawego akcentu estetycznego i świetlnego. Zastosowanie zabudowy szklanej z metalowymi elementami konstrukcyjnymi nadało jeszcze bardziej wyrafinowanego charakteru.

Kontrastem dla ciemnej zabudowy jest biała umywalka, która została umiejscowiona na nieco jaśniejszym blacie. Nad nimi zostało zamontowane lustro na wymiar, które wykorzystuje całą dostępną przestrzeń.

 

łazienka bez zabudowy szklanej


Druga, ciemna propozycja to łazienka w norweskim stylu. Już na pierwszy rzut oka widać znaczące różnice do poprzedniej aranżacji wnętrza. Po pierwsze ciemna tonacja została zaznaczona wyłącznie na podłodze w postaci drewno podobnych płytek. Ściany i sufit cechują się już jasną kolorystyką, która została lekko przełamana drewnianymi, stylizowanymi belkami. W tej łazience również nie zostały zastosowane zabudowy szklane, w których miejsce została zamontowana gustowna wanna. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które preferują długie kąpiele w wannie.

Jasna łazienka - czyli klasyk gatunku

Łazienki o jasnych tonacjach to klasyka gatunku, która jest bardzo często spotykana w większości domów. Tego rodzaju łazienki posiadają wielu zwolenników, którzy nie mogą przekonać się do innej kolorystyki tego pomieszczenia.

 

jasna łazienka w Warszawie

 

lusta na wymiar w łazience


Powyższe, białe aranżacje pokazują, iż w białej tonacji można zaprojektować interesujące wnętrza - zwłaszcza jeśli zastosujemy w nich pokaźną ilość szklanych elementów. To dzięki nim łazienka wydaje się większa.

Dodano: 30-08-2020
wszystkie wpisy

Wybrane usługi

Zakład Szklarski Jerzy Cienkusz, Beata Cienkusz, Patryk Cienkusz S.C.
Wojcieszyn, ul. Warszawska 706
05-082 Stare Babice
NIP 118-159-08-55
tel: 602 159 897
e-mail: biuro@cienkusz.com.pl
ZAPRASZAMY:
Poniedziałek - Piątek: 09:00 - 17:00
Obszar działania:
województwo mazowieckie,
miasto stołeczne Warszawa
Wykonanie strony WWW: Devilart